Elbląg: Dzień Kobiet w Bibliotece Elbląskiej

Elbląg: Dzień Kobiet w Bibliotece Elbląskiej

Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych we współpracy z Biblioteką Elbląską im. Cypriana Norwida i Centrum Kształcenia Praktycznego mieli dziś przyjemność zaprosić na uroczyste obchody dnia kobiet pt. „Kwiaty we włosach”. Jak co roku spotkanie odbyło się Sali św. Ducha Biblioteki.

– Dzisiejszy dzień 8 marca jest wyjątkowy z dwóch powodów: sejm ogłosił rok 2018 rokiem kobiet, a dodatkowo mamy 100–lecie uzyskania przez Polki praw wyborczych – mówi Jadwiga Król, Radna Sejmiku Województwa Warmińsko–Mazurskiego i Pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach. – To święto kobiet, ale nie jest to dzień przeciwko mężczyznom, bo oni są nam potrzebni jak tlen do oddychania, dlatego liczy się przede wszystkim partnerstwo – dodaje Jadwiga Król.

Uroczystość rozpoczął występ grupy tanecznej „Fantastic” uczestniczek Uniwersytetu III Wieku.

– Tańczymy w grupie, śpiewamy piosenki i przedstawiamy skecze – opowiadają panie: Halina, Elżbieta, Teresa i Daniela, słuchaczki UTWiON i tancerki z kilkuletnim stażem, jak co roku prezentujące swoje umiejętności na scenie Biblioteki Elbląskiej.

Zebranym paniom zostały przekazane życzenia od Prezydenta Elbląga Witolda

Wróblewskiego oraz pozostałych gości spotkania. Dobre słowo i uśmiech rozgrzały pełną serdeczności atmosferę, która utrzymywała się jeszcze długo po zakończeniu uroczystości.

Uczestnicy tegorocznych obchodów mogli oglądać pokaz fryzur i kreacji wiosennych przygotowany przez słuchaczki UTWiON i uczennice Centrum Kształcenia Praktycznego. Następnie odbył się występ kabaretu „Ale Babki” oraz sekcji piosenki biesiadnej „Radość”, a po przerwie wystąpił zespół Wiesława Baranowskiego „Wiesław i Przyjaciele” oraz zespół „Lazurki” Stowarzyszenia Lazarus.

Spore grono zgormadzonych miało okazję nie tylko dobrze bawić się przy muzyce i śmiać przy prezentowanych skeczach, ale również wypić kawę, herbatę i posilić się przygotowanymi przekąskami.

– Życzę kobietom wszystkiego co najlepsze, dużo radości i spełnienia marzeń, a także najlepszego traktowania przez mężczyzn – podsumowuje spotkanie Mariusz Tuliszewski, jeden z uczestników tegorocznych obchodów dnia kobiet.

  Krzysztof Wójcik Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17762 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.