Elbląg: Dwa miejsca dla niepełnosprawnych maluchów

Elbląg: Dwa miejsca dla niepełnosprawnych maluchów

W marcu tego roku w Elblągu zaczęło działać Przedszkole Terapeutyczne Mozaika. Aktualnie placówka prowadzi nabór uzupełniający – z bezpłatnego wsparcia będzie mogło skorzystać dwoje dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

– Nasze przedszkole ma charakter kameralny (dla 12 dzieci) i jest miejscem stworzonym docelowo dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi i szczególnymi potrzebami, którym staramy się sprostać poprzez indywidualnie dobrane terapie i wsparcie specjalistów. Nie ograniczamy się wyłącznie do określonych deficytów dzieci, każde dziecko bez względu na potrzeby jest przez nas traktowane jako osoba, dla której powstaliśmy i chcemy przekuwać swoja wiedzę i umiejętności w lepsze, wielowymiarowe funkcjonowanie podopiecznego z sobą, w rodzinie i społeczeństwie – mówi Martyna Zielińska, terapeuta integracji sensorycznej.

Praca z niepełnosprawnym maluchem w Przedszkolu Terapeutycznym Mozaika odbywa się w oparciu o Indywidualny Plan Terapeutyczny, przygotowany przez specjalistów na podstawie obserwacji i wywiadów. Placówka zapewnia profesjonalną terapię SI i terapie specjalistyczne, w tym dogoterapię; zajęcia indywidualne z wykwalifikowanym logopedą oraz wsparcie w modelowaniu zachowań dziecka. Praca w niewielkich grupach (terapeuta zajmuje się maksymalnie 4 dzieci) sprzyja podtrzymywaniu efektów terapii, a maluchy mogą korzystać z bogatej oferty zajęć urozmaicających. Oprócz tego w placówce kilka razy w miesiącu organizowane są darmowe warsztaty grupowe dla rodzin z autorytetami w obszarach pracy z dziećmi.

– Dzięki dofinansowaniu unijnemu w kwocie 811 603,30 zł nasza placówka jest świetnie doposażona w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne dopasowane do potrzeb dzieci, w ich skład wchodzą m.in. różnorodne pomoce do ćwiczeń małej i dużej motoryki, pomoce do prowadzenia urozmaiconych terapii nastawionych na wielopłaszczyznowy rozwój intelektualny dzieci m.in. poprzez gry edukacyjne i specjalne pomoce dydaktyczne – informuje Kamila Chabowska, właściciel placówki.

Szczegółowe informacje o Przedszkolu Terapeutycznym Mozaika dostępne są TUTAJ oraz TUTAJ.

Fot. nadesłana

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19100 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.