Elbląg: Dodatkowa komunikacja miejska na cmentarze odwołana

Elbląg: Dodatkowa komunikacja miejska na cmentarze odwołana
Fot. Rafał Sułek

Dziś Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zapowiedział, że ze względu na trudną sytuację epidemiczną w kraju oraz dbałość o zdrowie obywateli, wszystkie cmentarze od 31 października do 2 listopada będą zamknięte dla obywateli. Ograniczenie to, nie dotyczy zaplanowanych pogrzebów i uroczystości z nimi związanych. Z tej też przyczyny Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu wystosował komunikat dotyczący kursowania autobusów w tym czasie.

W związku z podjęciem decyzji o zamknięciu wszystkich cmentarzy w dniach od 31.10 do 2.11, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu informuje o odwołaniu dodatkowej komunikacji do elbląskich nekropoli w tych dniach. Zarząd poinformował również, że w dniach od 31.10 do 2.11 komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg rozkładów jazdy na dany dzień tygodnia.

Uchwała Rady Miejskiej o bezpłatnych przejazdach komunikacją miejską w dniach 31 października i 1 listopada zostaje utrzymana w mocy, stąd też w tych dniach elblążanie mogą jeździć za darmo.

Print Friendly, PDF & Email