Elbląg: Dodaj świętom smaku! Rusza 21 Świąteczna Zbiórka Żywności

Elbląg: Dodaj świętom smaku! Rusza 21 Świąteczna Zbiórka Żywności

Żywa choinka czy sztuczna? Zupa grzybowa, rybna czy barszcz czerwony? Prezenty do 50 czy do 100 złotych? Osoby potrzebujące mają przed świętami nieco inne dylematy: ciepły posiłek czy ciepłe ubranie? W ferworze świątecznych zakupów nie zapominajmy o najuboższych. Już 1 grudnia rusza 21. Świąteczna Zbiórka Żywności. Organizatorem wydarzenia jest Federacja Polskich Banków Żywności. 

W zeszłym roku podczas Świątecznej Zbiórki Żywności w Elblągu zebrano 7,6 tony produktów spożywczych, a jedzenie ze Zbiórki trafiło do podopiecznych ponad 20 organizacji charytatywnych. Obecna zbiórka w Elblągu będzie prowadzona we wszystkich supermarketach, sieci Biedronka, Lidl, Stokrotka, Va bank, Piotr i Paweł, a  także w Tolkmicku, Młynarach, Suchaczu  i Starym Polu. Ponadto na rzecz Banku Żywności w Elblągu prowadzić będą zbiórkę pracownicy marketu Tesco w Nowym Dworze Gdańskim.

Przy koszach staną wolontariusze ze szkół i organizacji pozarządowych, w transporcie zebranych produktów pomogą elbląskie firmy. Zebrana żywność zostanie przekazana organizacjom charytatywnym, które przygotują paczki świąteczne dla swoich podopiecznych. 

– Pomóc może każdy i każda pomoc ma znaczenie. By odmienić czyjś los, często wystarczą małe dobre gesty wielu ludzi, które zsumowane, przynoszą realną i odczuwalną poprawę w życiu innych osób – podkreśla Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. Obecnie najpotrzebniejszymi produktami są mąka, olej, cukier, konserwy, przetwory warzywne i owocowe, słodycze oraz bakalie.

Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku.” – Oczywiście nie o sam smak tu chodzi, ale o to, żeby nie było osoby, która będzie miała na Święta pusty stół. Mieszkańcy naszego regionu zawsze wykazywali się empatią, toteż sądzimy, że i teraz nie pozostawią bez pomocy swoich ubogich, często opuszczonych przez bliskich współmieszkańców. Podzielenie się jedzeniem w tym świątecznym czasie na pewno każdemu darczyńcy też sprawi radość – mówią pracownicy Banku Żywności w Elblagu.

Wszystkie szczegóły na temat Banków Żywności oraz Świątecznej Zbiórki Żywności czekają na stronie www.bankizywnosci.pl. Można tam znaleźć też listę sklepów, w których będzie prowadzona zbiórka.

  Teresa Bocheńska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17030