Elbląg: Do Święta Chleba pozostało 27 dni!

Elbląg: Do Święta Chleba pozostało 27 dni!

Kolorowe stoiska z pięknymi przedmiotami i pysznym jedzeniem,  muzyka i wszechobecny zapach świeżego chleba – już na początku września elblążanie będą mogli cieszyć się atrakcjami podczas Święta Chleba.

Jak co roku, elbląska starówka wypełni się zapachem wypieków i regionalnych produktów, które można dostać na jarmarku. Tegoroczne Święto Chleba rozpocznie się 1 września i potrwa trzy dni. W tym czasie na Elblążan czeka wiele atrakcji. Dobra zabawa tradycyjnie odbędzie się… ze smakiem. Na stoiskach będzie można kupić chleb z różnych zakątków kraju, słodkie wypieki, ekologiczną żywność,  domowe wędliny i inne regionalne produkty, których na co dzień nie dostaniemy w sklepie.

Nie tylko kulinarna część jarmarku zachwyca różnorodnością. Na starówce staną wystawcy rękodzieła i innych wyjątkowych przedmiotów, które będzie można zakupić. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych, a także koncertów i prezentacji artystycznych.

Elbląskie Święto Chleba jest też okazją do… podróży w przeszłość. Na Wyspie Spichrzów pojawią się rycerze, którzy będą walczyli w pojedynkach podczas turnieju. Oprócz tego, jak co roku, będzie można wziąć udział w warsztatach rzemiosła dawnego i w ten sposób przenieść się w czasie.

O szczegółach wkrótce.

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16190