Elbląg Czyta już w niedzielę

Elbląg Czyta już w niedzielę
Fot. Adminstrator

W minioną sobotę świętowali tatusiowie. Z kolei w przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych i partnerzy będą podpowiadać, w jaki sposób ojcowskie talenty i zmysły wykorzystać do konstruktywnej zabawy z dziećmi. To atrakcja, która czekać będzie zaraz po wspólnym czytaniu. Elbląg Czyta Dzieciom już 1 lipca o godz. 12:30 w Ratuszu Staromiejskim. Wstęp wolny.

„Jak Tata pokazał mi wszechświat” Ulfa Starka to propozycja książkowa na niedzielną akcję. Poprzez strony dziecięcej literatury maluchy będą dowiadywać się o rzeczach małych i wielkich, które tworzą otaczający ich świat. Z kolei rodzice będą mogli się przekonać, że dzieci rozumieją więcej, niż dorosłym mogłoby się wydawać.

Po wspólnym czytaniu – prawdziwa gratka dla tych, co lubią czasem oderwać się od ziemi. W najbliższy weekend bowiem Ratusz Staromiejski zaprezentuje nową wystawę związaną z lotnictwem. Zainspirowane tym małe mole książkowe, pod czujnym okiem swoich tatów, będą mogły pobawić się w przygotowywanie niebanalnych konstrukcji kartonowych z wykorzystaniem klejów, kredek i farbek. Tak powstaną ich własne samoloty.

Do pierwszego lipcowego spotkania z książką zaprasza Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych i partnerzy. A kolejna akcja już 22 lipca – będzie co nieco o daktyloskopii, spotkanie z „Detektywem Pozytywką” i atrakcjami przygotowanymi przez Komendę Miejską Policji w Elblągu.
Akcje Elbląg Czyta Dzieciom współfinansowane są ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.  Jola Prokopowicz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8221

Print Friendly, PDF & Email