Elbląg: Czy miasto włączy się do bicia rekordu?

Elbląg: Czy miasto włączy się do bicia rekordu?

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku organizowane jest bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

Celem akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Radny, Robert Turlej chce by miasto włączyło się do tej akcji i na najbliższej sesji złoży w tej sprawie interpelację.

Obchody Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca organizowane są przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i co roku cieszy się olbrzymią popularnością. W roku ubiegłym we wspólnej akcji udzielania pierwszej pomocy wzięło udział 92049 osób z 980 instytucji. W tym roku bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej odbędzie się 17 października w godzinach 12.00–12.30.

– W związku z powyższym mając na uwadze szlachetność akcji zwracam się z prośbą włączenie się naszego miasta w to wydarzenie. Liczę na pozytywny odzew władz miasta, elbląskich parlamentarzystów a także jednostek miejskich i lokalnych mediów – podsumowuje radny Turlej.

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14520

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.