Elbląg: Camino? Dokąd prowadzi ta droga?

Elbląg: Camino? Dokąd prowadzi ta droga?

25 kwietnia (wtorek) o godz. 18 w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbędzie się spotkanie, na którym Tamara Frączkowska przedstawi swoją prezentację „Camino? Dokąd prowadzi ta droga?”

– Będzie to opowieść ilustrowana moimi zdjęciami zrobionymi podczas moich samotnych wędrówek szlakiem Camino de Santiago w Hiszpanii w 2013 i 2016 roku

– Celem, do którego prowadzi szlak Camino de Santiago jest Katedra św. Jakuba w Santiago, mieście leżącym na płn–zach. krańcu Hiszpanii. W Katedrze spoczywają, odnalezione w IX wieku, szczątki św. Jakuba. Od IX wieku szlakiem tym wędrowali chrześcijańscy pielgrzymi. Obecnie wędrują nim ludzie różnych wyznań, różnych kultur, ze wszystkich kontynentów.

– Camino de Santiago prowadzi równiez do celu duchowego. Wędrując, pokonując trud Drogi, żyjąc w ascetycznych warunkach poznajemy sami siebie, przkonujemy się jak niewiele nam potrzeba, żeby poczuć się szczęśliwymi, stajemy się otwarci na innych ludzi. Jest piękne powiedzenie, że ostatni dzień Drogi do Santiago de Compostela staje się pierwszym dniem nowej Drogi naszego życia.

W załączeniu moje zdjęcie zrobione na Finisterra („Koniec świata”) miejscu gdzie, nad stromym brzegiem Oceanu Atlantyckiego, średniowieczni pielgrzymi kończyli swoje Camino de Santiago.

  Łukasz Mierzejewski  Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15726