Elbląg: Budżet Obywatelski – decydujący tydzień

Elbląg: Budżet Obywatelski – decydujący tydzień

Przypominamy wszystkim mieszkańcom, że jeszcze przez najbliższy tydzień mogą głosować na zadania, które zrealizowane zostaną z Budżetu Obywatelskiego w przyszłym roku. 

Statystyki

Jeszcze w miniony piątek na zadania z Budżetu Obywatelskiego zagłosowało 6156 osób, ale przez weekend przybyło ponad tysiąc kolejnych głosujących. Dane z poniedziałkowego poranka wskazują, że swój głos oddało już 7183 elblążan. To statystki lepsze niż rok temu, kiedy na półmetku głosowania we wszystkich okręgach i na zadanie ogólnomiejskie mieszkańcy oddali 4326 głosów.

Mobilne punkty w piątek i sobotę

W nadchodzący weekend uruchomione zostaną także dwa mobilne punkty Budżetu Obywatelskiego, dzięki którym mieszkańcy szybko i sprawnie będą mogli wziąć udział w głosowaniu, punkty będą czynne:

– W piątek, 6 października w Hipermarkecie E.Leclerc (przy ul. Żeromskiego) w godz. 11–18

– W sobotę, 7 października w Centrum Handlowym OGRODY (ul. Płk Dąbka 152) w godz. 12–18

Praktyczne informacje

Głosować można przez stronę internetową: www.budzetobywatelski.elblag.eu.  Z powyższej strony można również pobrać i wydrukować papierową kartę do głosowania. Karty dostępne są także w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1), w Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (Pl. Dworcowy), Referacie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa). Wypełnione karty w formie papierowej należy składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).

Wszyscy mieszkańcy chcący oddać głos powinni podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL. Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. W tym celu powstał wykaz ulic w poszczególnych okręgach, dostępny TUTAJ. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.

Obywatelska lekcja

W tegorocznej edycji na zadania z Budżetu Obywatelskiego mogą głosować mieszkańcy Elbląga, którzy ukończyli 16 rok życia. Będzie to dla nich pierwsza lekcja wyborczej aktywności

  Łukasz Mierzejewski  Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16552 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.