Elbląg: Bakłażan a’la kawior, boćwina z ziołami

Elbląg: Bakłażan a’la kawior, boćwina z ziołami

W czwartek, 12 lipca, o godz. 11.00 zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej (Sala „U św. Ducha”) na drugie spotkanie w cyklu „Ziołowe lato w bibliotece”. Warsztat kulinarny poprowadzi dietetyczka Barbara Bukowska. Wstęp wolny.

Czym się różni botwina od botwinki i boćwiny? Jakie przysmaki można zrobić z buraka? Jak przyrządzić kawior z bakłażana? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas najbliższego spotkania w ramach cyklu „Ziołowe lato w bibliotece”. Warsztat kulinarny poprowadzi Barbara Bukowska – dietetyczka, nauczycielka z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Elblągu, doskonale znana uczestnikom ziołowych spotkań w bibliotece z lat poprzednich.

„Ziołowe lato w bibliotece” to kontynuacja spotkań, które począwszy od roku 2016 organizowane są latem w Bibliotece Elbląskiej. W wakacyjne czwartki zapraszamy na wykłady i warsztaty poświęcone przepisom kuchni regionalnej, zastosowaniem ziół w kuchni i kosmetyce. Będzie jak zawsze ciekawie, smacznie i pachnąco. Spotkania odbywają się w zabytkowych wnętrzach biblioteki (Sala „U św. Ducha”).

Program kolejnych spotkań:

19.07, godz. 11.00

Artur Wasielewski – Kuchnia żuławska z wykorzystaniem roślin rosnących na Żuławach, m.in. bylicy do mięs czy cebulek dzikich tulipanów (wykład)

26.07, godz. 11.00

Urszula Skrzypek–Krupa – Mydła glicerynowe z ziołami i ziołowy krem do rąk (warsztat kosmetyczny)

2.08, godz. 11.00

Jan Brzozecki – Zioła w literaturze (wykład)

9.08, godz. 11.00

Jakub Tomasz Woźniak – Herbaty w naszych domach dawniej i dzisiaj (wykład)

16.08, godz. 11.00

Grażyna Nawrolska – O kremach, balsamach i perfumach w średniowieczu (wykład)

23.08, godz. 11.00

Barbara Bukowska – Marchew po mazursku, lody bananowe (warsztat kulinarny)

Miejsce spotkań: Sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej

Organizator: Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu przy współpracy Biblioteki Elbląskiej i Elbląskiej Rady Seniorów

  Aleksandra Buła Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18381