Elbląg: Akcja Znicz 2017 bez zakłóceń

Elbląg: Akcja Znicz 2017 bez zakłóceń

Podczas Akcji Znicz 2017 prowadzonej w Elblągu od piątku 27.10 do 2.11, policjanci ruchu drogowego wykonali ponad 150 służb. Byli na drogach w okolicach elbląskich nekropolii, ale również na drogach dojazdowych do miasta. Nadzorowali ruch, kierowali nim w razie potrzeby, a sytuacja zmieniała się często z godziny na godzinę. W czasie policyjnej akcji nie odnotowano żadnego poważnego wypadku drogowego. Doszło natomiast do 55 drobnych kolizji. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

Policjantów wspomagała Żandarmeria Wojskowa, Straż Miejska, Straż Graniczna a także uczniowie z klany mundurowej Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.

– Dziękujemy również kierującym, którzy stosowali się do poleceń osób kierujących ruchem – mówi kom. Wojciech Skrobotun z–ca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Widać było to zdyscyplinowanie na drogach i dzięki temu ruch odbywał się sprawnie i bez większych trudności. Tym bardziej, że jego natężenie 31.10 i 1.11 było spore.

 

  kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16798