Elbląg: Akcja ”Podziel się posiłkiem” za nami. W Elblągu udało się zebrać 4 tony żywności

Elbląg: Akcja ”Podziel się posiłkiem” za nami. W Elblągu udało się zebrać 4 tony żywności
Fot. Adminstrator

W miniony weekend obyła się coroczna zbiórka żywności „Podziel się Posiłkiem” organizowana w całej Polsce. W Elblągu udało się zebrać aż 4 tony produktów spożywczych. Powędrują one do placówek prowadzących dożywianie, w tym świetlic socjoterapeutycznych, organizacji i placówek, zajmujących się dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną.

Bank Żywności w Elblągu prowadził zbiórkę w sklepach elbląskich – wszystkich supermarketach, w Biedronkach, Stokrotce, niektórych sklepach Społem, a także we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Suchacza i Okolicy w Suchaczu oraz ze Stowarzyszeniem Organizatorów Pomocy Społecznej w Starym Polu. Jak zwykle nieoceniona okazała się pomoc wolontariuszy, w większości młodzieży szkolnej oraz wolontariuszy Banku Żywności i zaprzyjaźnionych organizacji.

– Tak, jak prosiliśmy, w koszach znalazło się dużo mleka – 750 litrów i płatków zbożowych – około 100 kg. Było też sporo dżemu, konserw, mąk oraz makaronów – informuje Teresa Bocheńska, prezes Banku Żywności w Elblągu.

 

  AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14545

Print Friendly, PDF & Email