Elbląg: Akcja Miejskiego Centrum Wolontariatu „Pierwszy dzwonek”

Elbląg: Akcja Miejskiego Centrum Wolontariatu „Pierwszy dzwonek”

Imponująca ilość zaangażowanych, setki prezentów rozdanych dzieciom przebywającym w domu dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych w Elblągu i Marwic, a także… największy skarb – uśmiech na twarzach obdarowanych dzieci. Tak w wielkim skrócie można opisać akcję „Pierwszy dzwonek” zorganizowaną przez Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Akcja „Pierwszy dzwonek”, która ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży z placówek: Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi w Elblągu, Socjalizacyjna Całodobowa Placówka Opiekuńczo–Wychowawcza w Elblągu oraz Placówka Opiekuńczo–Wychowawcza "Orle Gniazdo" w Marwicy, rozpoczęła się z początkiem września bierzącego roku.

– We współpracy z Koordynatorami ze Szkolnych Klubów Wolontariatu w Elblągu, ale i Pasłęku oraz osobami prywatnymi udało nam się zebrać artykuły szkolne, które przydadzą się nie tylko na początku, ale również i w ciągu całego roku szkolnego wszystkim wychowankom wspomnianych placówek – informują organizatorzy akcji.

Zbiórka trwała do 18 września 2018 r., mimo to do ostatniego tygodnia września docierały prezenty. Zostały one zliczone, pogrupowane, a następnie podzielone na 3 wspomniane wcześniej Domy. Wszystkie zgromadzone, nowe artykuły szkolne spakowane zostały w oznakowane plakatami kartony. A w nich znalazły się w m.in. tysiące zeszytów, materiały papiernicze, artykuły plastyczne, niezliczona ilość ołówków i długopisów, pomoce naukowe oraz piórniki, plecaki, śniadaniówki, worki na obuwie, a także wiele wiele innych niezbędnych akcesoriów szkolnych. W działaniach pomagali wolontariusze.

Wizyty w poszczególnych placówkach były wyjątkowe. Emocje towarzyszyły każdemu spotkaniu. Jak zaznaczają organizatorzy, największym podziękowaniem była radość dzieci, do których akcja była adresowana.

W tym roku do zbiórki przystąpiło jeszcze więcej placówek oświatowych, osób prywatnych, niż w latach ubiegłych. Przedsięwzięcie wsparli: Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa nr 15, Szkoła Podstawowa nr 18, Szkoła Podstawowa nr 23 z oddziałami przedszkolnymi, Szkoła Podstawowa nr 25, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespól Szkół Technicznych, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących, III Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Gospodarczych, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Publiczne Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 4, Przedszkole nr 33, Gimnazjum nr 6, Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 2, Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, Szkoła Policealna Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej, PeBe–salon manicure, Bufet Potrzeb oraz wiele osób prywatnych.

– W imieniu dzieci i swoim bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji „Pierwszy dzwonek”. Jesteśmy wdzięczni za życzliwość i przychylność w podejmowanych przez nas działaniach – podsumowuje akcję Miejskie Centrum Wolontariatu.

Fot.: nadesłana

  Laura Mickiewicz, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18938