Elbląg: Akademia Ogrodów – pierwsze wyzwanie przedszkolaków

Elbląg: Akademia Ogrodów – pierwsze wyzwanie przedszkolaków

10 grup z 6 elbląskich przedszkoli przystąpiło do Akademii Ogrodów. To łącznie blisko 270 dzieci, która do połowy czerwca będą zgłębiać tajniki ekologii w formie zabawy. Właśnie rozpoczęło się pierwsze wyzwanie.

Akademia Ogrodów wystartowała konkursem, którego rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec kwietnia. W „Wiosennym przebudzeniu” zadaniem maluchów jest przygotowanie kwiatów co najmniej na metr wysokich, wszystko z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Przedszkole, które wykona najwięcej takich prac, zdobędzie 10 punktów do rankingu zabawy.

Kolejnym etapem Akademii Ogrodów będzie ekolekcja w elbląskim Zakładzie Utylizacji Odpadów, a następnie, kolejne wyzwania – wyhodowanie jak najdłuższego pędu fasoli, opieka nad roślinami doniczkowymi, zbiórka elektrośmieci, aż po zgromadzenie jak największej ilości nakrętek. Prace przedszkolaków będą rywalizowały o głosy mieszkańców Elbląga i okolic również za pośrednictwem profilu centrum na Facebooku.

Uroczysty finał akcji nastąpi 15 czerwca na scenie w Centrum Handlowym Ogrody. Finaliści zmierzą się wówczas w ekoteście i innych, drobnych konkurencjach.

Nagrodą główną w programie jest atestowany domek ogrodowy, a dla laureatów drugiego i trzeciego miejsca – atestowane stojaki do kosza.

Patronat nad akcją objął Zakład Utylizacji Odpadów.

  Katarzyna Mituła Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17969 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.