Elbląg: A co Ty wiesz o Browarze w Elblągu?

Elbląg: A co Ty wiesz o Browarze w Elblągu?

Kiedy powstał elbląski browar? Czym jest brzeczka? W jaki sposób można spędzać czas wolny w Elblągu? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznamy podczas spotkania „A co Ty wiesz o Browarze w Elblągu?”, które odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu 12 kwietnia 2017 roku.

Warsztaty z animacji, warsztaty piwowarskie, wystawa – to wszystko dzieje się w ramach projektu „Elbląg – to lubię!” realizowanego z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. Teraz czas na grę miejską, plener malarski, film o elbląskim browarze i debata dotycząca możliwości spędzania wolnego czasu.

12 kwietnia, od godz. 9.00 do 11.00, na ulicach Starego Miasta odbędzie się gra miejska, której pytania i zadania będą związane z historią elbląskiego browaru (rekrutacja zamknięta). O 11.30 przejdziemy do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, w którym odbędzie się happening malarski gdzie każdy zainteresowany mieszkaniec Elbląga będzie mógł zostać współtwórcą wspólnego dzieła – obrazu przedstawiającego siedzibę elbląskiego browaru. Kolejno w sali kameralnej Kina „Światowid” przedstawiona zostanie krótka prezentacja dotycząca historii Browaru w Elblągu, a następnie porozmawiamy o możliwościach spędzania czasu wolnego w sposób efektywny i ciekawy. Podsumowaniem spotkania będzie wręczenie nagród uczestnikom gry miejskiej.

  Marta Derlukiewicz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15691