Edukacja: „Od Juniora do Seniora”

Edukacja: „Od Juniora do Seniora”

Przy Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu zacznie działać Klub Aktywności Ludzi Starszych. Elbląscy seniorzy będą wymieniać się z uczniami wiedzą i doświadczeniem w różnych dziedzinach.  Jak mówią autorzy projektu, starsi ludzie są „fundamentem, na którym stoją młodzi”.

Inauguracja działalności Klubu będzie miała miejsce 4 kwietnia w sali gimnastycznej SP4 przy ul. Mickiewicza 41. Wydarzenie uświetnią występy najmłodszych uczniów szkoły oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy.  Przybyli goście będą mieli okazję wysłuchać prelekcji policjanta, rzecznika konsumentów oraz pełnomocnika prezydenta ds. osób starszych. W dzień inauguracji rozpoczną się zapisy na poszczególne zajęcia.

W ramach działalności klubu zaplanowano cykliczne spotkania w sekcjach tematycznych. Zajęcia sportowe będą odbywały się we wtorki, komputerowe w czwartki. Seniorzy będą mogli przekazywać uczniom swoje umiejętności w poniedziałki – na ten dzień zaplanowano sekcję gospodarczą, a w niej zajęcia takie jak krawiectwo, ogród, rękodzieło, kulinaria i majsterkowanie.

Oprócz serii warsztatów na elbląskich seniorów czekają inne atrakcje. 9 maja będą mogli uczestniczyć w spotkaniu z fizjoterapeutą, a także obejrzeć przygotowany przez juniorów spektakl „Brzydkie kaczątko”. Z kolei na czerwiec zaplanowano spacer „Elbląg wczoraj i dziś”, podczas którego osoby starsze poznają tajemnice naszego miasta i dowiedzą się, jak zmieniało się na przestrzeni lat.

Jednym z głównych celów projektu „Od Juniora do Seniora” jest integracja międzypokoleniowa. Aktywizacji osób starszych ma towarzyszyć wymiana doświadczeń i wiedzy z uczniami. Patronat nad projektem objął prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

  Monika Szałas Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15631 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.