Edukacja: „Indeks marzeń” czeka

Edukacja: „Indeks marzeń” czeka

Maturzyści i studenci z wysoką średnią i orzeczeniem o niepełnosprawności mogą ubiegać się o stypendium Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”, dzięki którym łatwiej będzie im rozpocząć edukację na kolejnym etapie.

„Indeks marzeń” to inicjatywa, dzięki której dziewięć osób ma szansę na lepszy start na studiach. Comiesięczne stypendium czas jednego roku nauki przyznawane jest po raz siódmy.

– Założyłam kiedyś „Akademię Odnalezionych Nadziei”, która ma na celu pomaganie wam w zdobywaniu wiedzy, nauki. Wiem o tym, że macie różne kłopoty: z dojazdami na uczelnię, z asystentem, z pomocami naukowymi. Bardzo was proszę, żebyście wysyłali do nas zgłoszenia. Może któryś z was będzie mógł skorzystać z „Indeksu marzeń” i spełniać swoje marzenia – mówi Anna Dymna.

Wnioski o stypendia będą przyjmowane do 28 września. Żeby je otrzymać, ubiegający się o stypendium muszą:

– posiadać orzeczenie o niepełnosprawności, 
– zdać maturę z dobrym wynikiem lub zaliczyć rok studiów z dobrym wynikiem
– napisać list motywacyjny (1 strona  A4) odpowiadający na pytanie: „Dlaczego to ja powinienem otrzymać stypendium „Akademii Odnalezionych Nadziei?”
– dostarczyć zaświadczenie o przyjęciu na studia lub o zaliczonym roku studiów.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”

Źródło: mimowszystko.org

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18846