Edukacja: Idą lepsze czasy dla uczniów z niepełnosprawnościami?

Edukacja: Idą lepsze czasy dla uczniów z niepełnosprawnościami?

– Od przyszłego roku na edukację niepełnosprawnych samorządy będą wydawać tyle, ile dostają od państwa. Ustawodawca postanowił uciąć coroczne spory rodziców z samorządami o zasady finansowania nauki niepełnosprawnych uczniów – informuje Dziennik Rzeczpospolita.

Paweł Kubicki ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. Hansa Aspergera Nie–Grzeczne Dzieci tak komentuje sprawę dla „Rzeczpospolitej”:

– Większość rodziców niepełnosprawnych uczniów oraz wspierających ich organizacji pozarządowych to rozwiązanie cieszy. Oznacza to bowiem zabezpieczenie interesów dzieci z niepełnosprawnościami i koniec obaw, czy w kolejnym roku pieniądze na ich edukację będą zagwarantowane. Cały czas jednak oczekujemy na wprowadzenie rozwiązania systemowego, bo to przeniesione z ustaw okołobudżetowych do prawa oświatowego nadal jest tylko rozwiązaniem prowizorycznym.

Źródło: http://www.rp.pl

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14575

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.