Edukacja: Ciemno, ślisko… policja apeluje o ostrożność

Edukacja: Ciemno, ślisko… policja apeluje o ostrożność

57–letni mężczyzna prowadzący rower zginął na miejscu potrącony przez nadjeżdżający samochód. Niedawno na drogach w okolicy Elbląga doszło do kolejnych dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Zmieniła się aura. Jest ciemniej a na drodze szczególnie rano może być ślisko. Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce wczoraj przed godziną 18.00. 20–letni mężczyzna kierujący vw transporterem jadąc z kierunku Kępniewa do Zwierzna potrącił idącego prawą stroną jezdni i prowadzącego rower 57–latka.  Mężczyzna posiadał kamizelkę odblaskową.

Dwa pozostałe zdarzenia miały miejsce wczoraj, 14 listopada. W pierwszym, uczestniczyły dwa pojazdy: bmw i audi. Zdarzenie miało miejsce na łuku drogi przy wyjeździe z Elbląga w obrębie ul. Warszawskiej. Tam 22–latek kierujący bmw nie zapanował nad autem i uderzył w osobowe audi jadące w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia oba auta spadły z nasypu. Do szpitala trafił jeden z pasażerów audi. Kierujący byli trzeźwi.  

Również do szpitala został przewieziony mężczyzna, który w miejscowości Bogaczewo około godz. 6.20 kierował skuterem i przewrócił się na oblodzonej nawierzchni drogi. Mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżające ciężarowe renault. Z obrażeniami klatki piersiowej trafił do szpitala.

Policjanci apelują o ostrożność na drogach. Obecna aura nie sprzyja bezpieczeństwu. Szybko zapada zmrok a szczególnie rano nawierzchnie dróg mogą być pokryte warstwą cienkiego lodu.

  kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16907 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.