Edukacja: Chcą przywrócić sprawność społeczeństwu

Edukacja: Chcą przywrócić sprawność społeczeństwu

Politechnika Warszawska, która od lat realizuje projekty z korzyścią na rzecz społeczeństwa, włączy się w działania Narodowego Centrum Rehabilitacji Ruchowej, by wspierać inicjatywy prozdrowotne.

Pod koniec lutego odbyło się spotkanie, podczas którego omówiono temat współpracy mającej na celu przywrócenie sprawności społeczeństwu poprzez wykorzystanie wiedzy i doświadczenia uczelni w zakresie biotechnologii. W spotkaniu z honorowym patronem inicjatywy Marszałkiem Seniorem Kornelem Morawieckim wzięli udział przedstawiciele uczelni.

Działalność związana z inicjatywami na rzecz społeczeństwa nie jest dla Politechniki Warszawskiej nowością.  PIsaliśmy o tym już wielokrotnie. M.in. przy okazji budowy elektrycznego bolidu dla niepełnosprawnych – więcej szczegółów TUTAJ, oraz przy okazji prac nad zaawansowanym wewnątrzbudynkowym GPS dla osób z dysfunkcją wzroku – szczegóły TUTAJ. Warto również wspomnieć, że zespół badaczy z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej stworzył sztuczne naczynia krwionośne (protezy naczyń wieńcowych).

Źródło: pw.edu.pl

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17751 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.