Dziś Światowy Dzień Fizjoterapii. Życzenia złożył m.in. minister Niedzielski

Dziś Światowy Dzień Fizjoterapii. Życzenia złożył m.in. minister Niedzielski
Fot. Pixabay

Bez nich trudno byłoby wrócić do sprawności po wypadku, udarze mózgu czy innej chorobie, które powoduje powstanie jakieś niepełnosprawności. Dziś wszyscy wykonujący ten niezwykle ważny zawód obchodzą swoje święto.

Jest ich w Polsce ponad 64 tys. (z aktywnymi uprawnieniami zawodowymi wg rejestru Krajowej Izby Fizjoterapii). Są trzecim największym zawodem medycznym po lekarzach i pielęgniarkach – dziś obchodzą swoje święto.

W Światowym Dniu Fizjoterapii za pośrednictwem Twittera życzenia dla fizjoterapeutów złożył między innymi minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii składam wszystkim państwu wykonującym zawód fizjoterapeuty najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim wyrazy uznania i podziękowania za Państwa pracę i zaangażowanie, codzienny trud i poświecenie okazywane drugiemu człowiekowi – napisał szef resortu zdrowia.

– W tym szczególnym czasie życzę wszystkim Fizjoterapeutom dużo zdrowia, wielu sukcesów osobistych i zawodowych oraz wytrwałości w pełnieniu tak odpowiedzialnej misji, jaką jest dbanie o zdrowie pacjentów – zaznaczył w internetowym wpisie Adam Niedzielski.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email