Dzień Wagarowicza spędzą w… komendzie

Dzień Wagarowicza spędzą w… komendzie

Tradycyjnie już 21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny kalendarzowej, obchodzony jest przez dzieci i młodzież szkolną jako „Dzień Wagarowicza”. Jednym z pomysłów na spędzenie tego dnia jest wizyta w komendzie Policji.

Z doświadczenia lat poprzednich wiemy, że pomimo organizowanych przez kadrę pedagogiczną zajęć szkolnych alternatywnych do wagarów, uczniowie nadal w tym dniu opuszczają mury szkoły, lub spotykają się po lekcjach, gdzie bez nadzoru i opieki dopuszczają się zachowań demoralizujących czy wręcz chuligańskich.

W związku z powyższym Komenda Miejska Policji w Elblągu wychodząc naprzeciw  szkołom, chcącym urozmaicić i uatrakcyjnić „Dzień Wagarowicza” 21 marca w godz. 10:00- 14:00 przeprowadzi dzień otwarty jednostki. Podczas tego dnia młodzież będzie miała możliwość zwiedzenia pomieszczeń KMP oraz będzie mogła przyjrzeć się sprzętowi wykorzystywanemu przez funkcjonariuszy Policji w codziennej służbie.

Jest to również okazją do promowania zawodu policjanta oraz zaprezentowania specyfiki i różnorodności tej służby.

Zgłoszenia grup szkolnych przyjmuje telefonicznie mł. asp. Artur Bajorek pod nr tel.  887 876 175 lub (55) 230 15 44 do dnia 19.03.2019r.