Dzień Kobiet w PZN

Dzień Kobiet w PZN
Fot. Mateusz Misztal

Polski Związek Niewidomych Koło w Elblągu również świętował w Dniu Kobiet. Nie zabrakło życzeń, drobnych upominków i poczęstunku.

W „Kawiarni u Aktorów” po raz kolejny odbyło się spotkanie w dniu święta płci pięknej. Zebranym paniom czas umilił zespół „Uśmiech”, który opowiedział muzyczną historię o Aleksandrze poszukującym w życiu wybranki swojego serca.

– Miłe panie, czy uważacie, że to święto powinno być tylko raz w roku? – pytała Janina Maksymowicz, prezes Polskiego Związku Niewidomych, Koło Elbląg i w odpowiedzi otrzymała gromkie „nie”. – Napoleon Bonaparte powiedział kiedyś, że Bóg stworzył mężczyznę, który jest tylko zwykłą prozą życia i stworzył kobietę, która jest czystą poezją. To kobiety wnoszą w nasze życie wszystko, co najlepsze, najpiękniejsze, najcudowniejsze, najwspanialsze, a mądrością na pewno mogłyby się podzielić z wieloma mężczyznami. Proszę państwa, to kobieta łagodzi obyczaje przez uśmiech, przez radość, przez miłość, przez serce i zostańmy takie, jakie jesteśmy. Bo kobiety są ósmym cudem świata – mówiła podczas spotkania.

– Drogie panie, pragnę w imieniu całego koła, jak i zarządu złożyć wszystkim paniom z głębi serca płynące życzenia. Oby zawsze towarzyszył wam uśmiech. Dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, ciepła rodzinnego, miłości i przede wszystkim, jest tu dziś z nami pani dyrektor, dużo pieniędzy z ZUSu – mówił Stanisław Brandt, honorowy prezes PZN Koło Elbląg.

Wręczył on bukiet kwiatów dla najstarszej uczestniczki spotkania, Janiny Mikołajczyk, byłego członka zarządu PZN Elbląg. Po występie artystycznym zespołu „Uśmiech” przyszła pora na poczęstunek.

Było radośnie i wesoło, szkoda, że tym razem nikt z elbląskiego magistratu nie zaszczycił swoją obecnością pań i panów z elbląskiego PZN.

Kliknij w obrazek poniżej i zobacz galerię zdjęć z wydarzenia:

 

Print Friendly, PDF & Email