Dziecięcy Piekarczyk przyznany

Dziecięcy Piekarczyk przyznany
Fot. Rafał Sułek

„To cudowna mama, która zawsze znajduje czas na pomaganie innym”. Już po raz szósty Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu przyznało tytuł „Dziecięcego Piekarczyka”. Nagroda ta, przyznawana jest za wybitne i wyróżniające się działania na rzecz dzieci.

W tym roku laureatką została wychowawczyni w Bursie Szkolnej nr 4, pani Ewa Kobyłecka. Laureatka, jak czytamy w opisie kapituły konkursowej, w wolontariacie działa od 17 lat. Lista przedsięwzięć, które organizowała lub współorganizowała jest bardzo pokaźna. Brała udział m.in. w zbiórce słodyczy dla dzieci Polonii z Litwy, zainicjowała akcję „Zbiórka żywności dla ci wiele radości” oraz „Nie bij mnie – kochaj mnie!”. Poza tym, jest również koordynatorką akcji „Pierwszy dzwonek” organizowanej przez Centrum Wolontariatu oraz koordynowała zbiórkę na rzecz rodziny ze wsi Wartule, która straciła dom w wyniku pożaru. To dzięki zaangażowaniu laureatki Dziecięcego Piekarczyka, akcja ta została nagłośniona w ogólnopolskich mediach i cieszyła się ogromnym odzewem ze strony społeczeństwa.

Pani Ewa jest bardzo charyzmatyczną i troskliwą osobą. Zachęca swoich wychowanków do udziału w wolontariacie. Jej uczniowie zawsze mogą na niej polegać. Zdaniem komisji, Pani Ewa, dzięki swojej osobowości i zaangażowaniu w akcje, jak nikt innym zasłużyła na przyznany jej dziś tytuł.

Laureatka była bardzo zaskoczona i poruszona przyznaną nagrodą

– Dziękuję bardzo za to wyróżnienie. Zupełnie się nie spodziewałam. Jest mi niezmiernie miło. Dziękuje wszystkim, którzy się do tego przyczynili i docenili moją postawę oraz pracę na rzecz drugiego człowieka – powiedziała wyraźnie poruszona laureatka.

Print Friendly, PDF & Email