Dziecięca Sekcja Amp Futbolu Legii Warszawa trenuje na pełnych obrotach, zobaczcie unikalny film

Zmieniamy życie przez sport. adidas wciela w życie swoją misję, powołując sekcję piłkarską dla dzieci po amputacjach i z hipoplazją. W najnowszym filmie promującym inicjatywę, młodzi zawodnicy dzielą się osobistymi historiami i pokazują, jak piłka nożna wpływa na ich postrzeganie świata.

W filmie poznajemy Alę, Adama, Kubę, Dominika, Wiktora, Kubę i Maksa – pierwszych zawodników dziecięcej sekcji Amp Futbolu Legii Warszawa, powołanej wraz z adidas Poland. To dzieci, które na co dzień udowadniają, że niemożliwe nie istnieje a sport jest siłą, która naprawdę zmienia ich życie.

Produkcja została zrealizowana w drugim miesiącu treningów i pokazuje jak uprawianie sportu i przynależność do drużyny wpływa na codzienność tych młodych zawodników oraz jak ważna jest dla nich dyscyplina, której poświęcają się z ogromną pasją. Gigantyczna siła, którą ten obraz wprost emanuje jest cząstką tego, co można zaobserwować na treningach oraz w ich życiu.

– Miłość do piłki dała mi szansę i totalnie zmieniła moje życie. Ale życie tych dzieciaków zmienia się w sposób dla mnie niewyobrażalny. Piłka otwiera przed nimi nowe możliwości. Film promujący sekcję jest tego dowodem. Chciałbym, żeby z szansy, jaką daje młodzieżowa sekcja Amp Football Legii Warszawa skorzystało dużo więcej dzieci, by jak najwięcej zainteresowanych dowiedziało się o tej inicjatyw – mówi Łukasz Fabiański, bramkarz Reprezentacji Polski w piłce nożnej i jeden z ambasadorów projektu.

W akcję promującą tę inicjatywę zaangażowali się nie tylko zawodnicy Legii Warszawa, na czele z Pawłem Stolarskim – głównym ambasadorem projektu, ale również znani polscy piłkarze jak wspomniany Łukasz Fabiański, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Piątek, Karol Linetty czy Jan Bednarek, siatkarze i siatkarki Reprezentacji Polski oraz popularni przedstawiciele świata sportu: Ewa Chodakowska, czy Tomasz Choiński.

Treningi Dziecięcej Sekcji Amp Futbolu odbywają się w każdą niedzielę od 16:30 do 18:00, na boisku przy ul. Zbigniewa Romaszewskiego 8 (dawniej Teodora Duracza) w Warszawie.

Zajęcia prowadzi Trener Mateusz Szczepaniak a nabór trwa cały rok – drzwi do sekcji są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Po więcej informacji na temat sekcji zapraszamy na ampkidsadidas.legia.com oraz do śledzenia @legiawarszawa na Instagramie i Twitterze.