Zespół ten opisał po raz pierwszy Hans Asperger już w 1944 r. Jednak dopiero w latach 80. XX w. zaczęto używać tego terminu powszechnie, zajęto się badaniami i diagnozowaniem ZA.
Kategoria: Z pasją na wózku
Drodzy Uczniowie…
Ze względu na pandemię koronawirusa już po raz drugi sytuacja zmusiła nas wszystkich do przejścia na nauczanie zdalne. Na chwilę obecną trudno nam przewidzieć jak długo ono potrwa i kiedy znów spotkamy się na żywo w szkołach.
Jak wspierać osoby wysoko wrażliwe?
Mimo że wysoka wrażliwość nie jest żadną nieprawidłowością, to może powodować pewne trudności w codziennym funkcjonowaniu.
Kim są osoby wysoko wrażliwe?
WWO to ludzie, którzy inaczej (bardziej intensywnie) niż pozostali przetwarzają docierające do nich bodźce i odznaczają się specyficznym sposobem ich przeżywania.
Październik – wyjątkowy miesiąc AAC
Wzajemna komunikacja jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Dzięki komunikacji możemy przekazywać swoje myśli, informacje, wyrażać uczucia, emocje, sygnalizować nasze potrzeby.
Chcecie bajki? Oto bajka
Z pozoru prosta historyjka dla dzieci kryje w sobie wiele ukrytych głębokich przekazów i filozoficznych treści. Każdy z nas może odnaleźć w niej coś innego.
Poznaj swój mózg
Mózg – najbardziej złożony, skomplikowany i tajemniczy narząd ludzki i „urządzenie” w całym Wszechświecie. Fascynuje mnie nieustannie już od wielu lat.
Niepełnosprawność – gdzie szukać wsparcia?
Stanowi duże utrudnienie i tragedię osobistą każdego, kto został nią dotknięty. Trzeba wiele sił oraz wewnętrznej determinacji do walki z nią.
O smutku w kolorze niebieskim
W języku angielskim słowo blue oznacza nie tylko kolor niebieski, ale znaczy również smutny, przygnębiający. Może dlatego, że niebieski jest zwykle zaliczany do barw zimnych
„Otwarte drzwi” dla osób z niepełnosprawnością
Chciałbym opowiedzieć o jednym z nich, bowiem zasługuje on moim zdaniem na szczególną uwagę.