Historię choroby będzie można przechowywać w aplikacji mobilnej

Projekt polskich twórców jest w fazie kończenia pierwszej wersji aplikacji mobilnej. Będzie w niej można przechowywać historię choroby. Znajdą się tam dane z wizyt lekarskich, objawów, diagnoz czy cen wizyt lekarskich. Obecnie przygotowywana jest wersja aplikacji na smartfony z systemem iOS i na komputery.

Opaska, która ratuje życie

Opaska, która ratuje życie

Firma medyczna Empatica od 2014 roku zbierała fundusze na wymyślone przez siebie urządzenie Embrance. Podobna do smartwatcha opaska miała być ratunkiem dla chorych na epilepsję. Po latach starania udało się wdrożyć projekt w życie.

Analityka podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

Analityka podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

Wykorzystywane w sporcie zaawansowane technologie analityczne to nie tylko domena najpopularniejszych dyscyplin, takich jak piłka nożna, koszykówka czy tenis. Informacje na temat kibiców, zawodników czy wolontariuszy pomagających podczas zawodów są niezwykle przydatne zarówno na etapie planowania, jak i ewaluacji każdego wydarzenia sportowego. Dotyczy to także Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które w marcu 2019 roku odbędą się w Abu Dhabi. Partnerem technologicznym zawodów została firma SAS.