Kraków otwarty dla seniorów

Kraków otwarty dla seniorów

Ostatni dzień stycznia okazał się przełomowym dla Krakowa i jego starszych mieszkańców. Przy ulicy św. Jana 18 powstał pierwszy miejski ośrodek wsparcia dla seniorów z dysfunkcjami słuchu. Od tej pory głusi mieszkańcy mogą w towarzystwie swoich rówieśników rozwijać się i wspólnie spędzać czas.

Mieszkanie Chronione w Starogardzie czeka na swoich lokatorów

Mieszkanie Chronione w Starogardzie czeka na swoich lokatorów

W lutym br. cztery niepełnosprawne starogardzianki zamieszkają w Mieszkaniu Chronionym przy ul. Kościuszki. Jest to nowy rodzaj wsparcia społecznego w naszym Mieście. Pod opieką specjalistów i przy ich pomocy będą przygotowywane do samodzielnego życia. Mieszkanie powstało w ramach programu rządowego „Za życiem”. Remont i jego urządzenie kosztowało blisko 290 tys. zł, z czego 125 tys. zł dofinansował rząd polski.

Wrocław bardziej dostępny

Wrocław bardziej dostępny

Wrocław to kolejne miasto ze standardami dostępności przestrzeni miejskiej. 21 stycznia Urząd Miasta poinformował o wdrożeniu dokumentu, dzięki któremu życie osób z niepełnosprawnością będzie bardziej komfortowe, a także o utworzeniu nowego Biura „Wrocław bez barier”.

Elbląg: SP 25 szkołą przyjazną osobom niewidomym

Elbląg: SP 25 szkołą przyjazną osobom niewidomym

Szkoła Podstawowa nr 25 z Elbląga otrzymała Certyfikat „Szkoły Przyjaznej Osobom Niewidomym”. Spośród 130 placówek, wybrano tylko 24, które zostały wyróżnione. W gronie laureatów znalazła się również elbląska szkoła. Uroczystość odbyła się 6 grudnia w Bydgoszczy. Certyfikat przyznawany jest przez Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus szkołom i placówkom edukacyjnym, które w ramach akcji „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz…