Fundusz Solidarnościowy – jest na co czekać?

Fundusz Solidarnościowy – jest na co czekać?

Fundusz Solidarnościowy, a właściwie Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, to rozwiązanie wprowadzone ustawą, która już 1. stycznia tego roku weszła w życie. Jakie są jej cele? Przede wszystkim pomoc – wsparcie społeczne, zawodowe i zdrowotne osób z niepełnosprawnościami.

Co się zmieni dzięki e-aktom

Co się zmieni dzięki e-aktom

Od stycznia 2019 r. zmienił się czas przechowywania dokumentacji pracowniczej z 50 do 10 lat. Dotyczy to osób, które zaczynają pracę w tym roku. Pracodawca może też krócej przechowywać akta osób po raz pierwszy zatrudnionych w latach 1999–2018. Musi jednak w związku z tym przekazać do ZUS dodatkowe informacje. Nowe przepisy umożliwiają również pracodawcom zdecydować, w jakiej formie będą prowadzić i archiwizować dokumenty pracowników – papierowej czy elektronicznej.

Prezydent spotkał się z przedsiębiorcami

Prezydent spotkał się z przedsiębiorcami

Wczoraj w Kamieniczkach Elbląskich odbyło się spotkanie Prezydenta Witolda Wróblewskiego z lokalnymi przedsiębiorcami. Było ono okazją do rozmów na temat efektywnej współpracy samorządu z elbląskim biznesem i światem nauki oraz do przedstawienia możliwości pozyskiwania przez przedsiębiorców funduszy unijnych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dzień otwarty w elbląskiej skarbówce

Dzień otwarty w elbląskiej skarbówce

Wszystkie osoby, które nie rozliczyły się jeszcze z fiskusem i chcą osobiście odwiedzić Urząd Skarbowy, a z różnych względów nie mogą tego zrobić w tygodniu mają możliwość zrobienia tego w sobotę 23 lutego 2019 r. w godzinach od 8.00 do 13.00. W tym czasie po raz kolejny odbędzie się „Dzień otwarty” w Urzędzie Skarbowym w Elblągu to doskonała okazja do złożenia zeznania rocznego.