Dworczyk: W pierwszym pełnym tygodniu po świętach osiągniemy milion szczepień tygodniowo

Dworczyk: W pierwszym pełnym tygodniu po świętach osiągniemy milion szczepień tygodniowo
Fot. Gustavo Fring / Pexels

W pierwszym pełnym tygodniu po świętach, czyli między 12 a 18 kwietnia osiągniemy, prędkość miliona szczepień tygodniowo – poinformował w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Dodał, że w najbliższym czasie uruchomione będą też nowe punkty szczepień.

Szef KPRM na konferencji prasowej podkreślił, że program szczepień w najbliższych tygodniach będzie przyspieszał.

– W pierwszym pełnym tygodniu kwietnia, po świętach, czyli między 12 a 18 kwietnia osiągniemy prędkość jednego miliona szczepień tygodniowo. To znaczy, że tygodniowo będzie wykonywanych milion szczepień – oczywiście mówimy tu o szczepieniu pierwszą i drugą dawką – zapowiedział Dworczyk.

Wyraził nadzieję, że szczepionek będzie coraz więcej, a w konsekwencji pojawi się więcej terminów na szczepienia. – Będą uruchomione też nowe punkty szczepień i nowe formuły szczepień – powiedział.

Dlatego – jak dodał – coraz częściej grupy wiekowe będą się na siebie nakładały. Zaznaczył przy tym, że dynamika zapisów zależy od zainteresowanych.

– Będziemy robić wszystko, by terminy w punktach szczepień nie były wolne i niewykorzystane – zadeklarował.

Przypomniał, że od 12 kwietnia rusza rejestracja osób urodzonych w roku 1962. – Potem każdego dnia uruchamiamy zapisy na konkretne terminy osób urodzonych w kolejnych latach. W związku z tym już teraz zapowiadam, że takie sytuacje, gdzie będą się mieszały grupy w terminach szczepień 50-, 40-, 30-latków będą miały miejsce, bo to jest związane z przyspieszeniem i realizacją tego najważniejszego celu, którym jest zaszczepianie jak największej części populacji – podkreślił Dworczyk. (PAP)

Karolina Kropiwiec
Print Friendly, PDF & Email