Dworczyk: Do końca tego tygodnia zostanie zakończona strategia szczepień

Dworczyk: Do końca tego tygodnia zostanie zakończona strategia szczepień
Fot. Adam Guz / KPRM

Do końca tego tygodnia zostanie zakończona strategia szczepień na COVID-19. Będziemy chcieli ją bardzo szeroko skonsultować z ekspertami, żeby w połowie grudnia rząd mógł ją przyjąć jako oficjalny dokument – powiedział w środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

W czasie środowej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, szef KPRM powiedział, że strategia szczepień „to największa operacja logistyczna tego typu w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat”.

Zaznaczył, że będzie w nią zaangażowanych bardzo wiele instytucji zarówno administracji państwowej, jak i bardzo wiele profesjonalnych firm.

– Chcemy, żeby szczepienie było dostępne w każdej gminie, żeby było proste i żeby każdy, kto zdecyduje się – a wierzymy, że znaczna część populacji – w sposób prosty nie tylko zapisał się na to szczepienie, ale również trafił blisko swojego miejsca zamieszkania do takiego punktu i zaszczepił się – powiedział Dworczyk.

Zapowiedział, że w połowie grudnia rozpocznie się „pierwsza duża akcja profrekwencyjna informująca we wszystkich możliwych mediach na temat wszystkich kwestii związanych ze szczepieniami”.

Poinformował, że „do końca tego tygodnia zostanie zakończona strategia szczepień”. – Strategia, którą będziemy chcieli bardzo szeroko skonsultować z ekspertami, z samorządem lekarskim, z ośrodkami naukowymi. Chcemy, żeby jak najwięcej osób mogło w tej kwestii się wypowiedzieć tak, żeby w połowie grudnia Rada Ministrów mogła jako oficjalny dokument przyjąć strategię szczepień na COVID-19 – oświadczył szef KPRM.

Premier poinformował w środę, że zostało złożone zamówienie na 45 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19. Szczepionki będą darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. (PAP)

Magdalena Gronek
Print Friendly, PDF & Email