Dwa nowe przedszkola na południu Gdańska

Dwa nowe przedszkola na południu Gdańska

Dobra wiadomość dla rodziców najmłodszych gdańszczanek i gdańszczan. W tegorocznej rekrutacji pojawi się około 200 nowych miejsc przedszkolnych. Podczas XIX sesji radni miejscy przegłosowali utworzenie dwóch przedszkoli na południu Gdańska.

Dwa nowe przedszkola na południu Gdańska uzupełnią sieć miejskich przedszkoli. Nowe placówki powstaną na ul. Dulina i przy ul. Dragana. Przedszkole nr 6 przy ul. Dulina 8 posiada 4 oddziały dla dzieci w wieku 3-6 lat. Łącznie placówka będzie mogła przyjąć około 100 dzieciaków. Drugie, Przedszkole nr 3 znajduje się na ul. Dragana 22. Również to przedszkole posiadać będzie 4 oddziały, w których znajdą się miejsca dla około 100 dzieciaków w wieku 3-6 lat.

Do sieci gdańskich przedszkoli zostaje włączone przedszkole przy ul. Startowej 9. Do tej pory było to Przedszkole Publiczne Trzynastka, teraz będzie to Przedszkole nr 13 i uzupełni ofertę miejsc przedszkolnych w dzielnicy Zaspa Młyniec.

– Zarówno nowe przedszkola, jak i kilka już istniejących łączymy ze szkołami podstawowymi w tzw. Zespoły Szkolno – Przedszkolne. Jest to bardziej ekonomiczne zarządzanie siecią oświatową wraz z pozyskaniem dodatkowych miejsc przedszkolnych dla najmłodszych gdańszczanek i gdańszczan – mówiła podczas sesji Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Podczas styczniowej sesji Rady Miasta utworzono 6 zespołów Szkolno-Przedszkolnych, które składać się będą z dwóch placówek edukacyjnych. Ich połączenie spowoduje efektywne wykorzystanie potencjału nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Nowo utworzonym zespołem kierować będzie jeden dyrektor, co przyniesie wymierne korzyści zarządzania kadrą i przyczyni się do zarządzania finansami w bardziej racjonalny sposób. Zespoły powstały w dzielnicach: Stogi, Nowy Port, Zaspa Gdańsk Południe.

Olimpia Schneider / UM Gdańsk
Fot. UM Gdańsk

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.