Drożeją bilety w Przewozach Regionalnych

Drożeją bilety w Przewozach Regionalnych

Niemal o 50 groszy zdrożeją od jutra bilety w Przewozach Regionalnych. Spółka tłumaczy podwyżkę drastycznym wzrostem cen usług wpływających na koszty uruchamiania pociągów. My jednak jesteśmy zdania, że jest to efekt niedawnych strajków kolejarzy i wywalczenia przez nich podwyżek. Pisaliśmy o tym w materiale: ”Przed nami strajk na kolei a potem droższe bilety?” Okazało się, że byliśmy złymi prorokami.

Od 17 października br. zaczną obowiązywać nowe ceny biletów w Przewozach Regionalnych. Za bilety jednorazowe od jutra zapłacimy średnio o 47 gr więcej, natomiast na pociągi dalekobieżne regionalnego przewoźnika – średnio dołożymy do biletu 2 zł. Nie zmienią się ceny biletów na bardzo krótkich trasach tj. do 5 km. Jak twierdzą przedstawiciele spółki, pomimo podwyżek, oferta PR nadal pozostanie atrakcyjna w porównaniu z innymi przewoźnikami.

Jak czytamy na stronie Przewozów Regionalnych zmiana cennika wynika z drastycznego wzrostu kosztów uruchamiania pociągów. Bardzo szybko rosnące ceny paliw i energii stały się odczuwalne nie tylko dla przewoźników autobusowych, ale też dla kolejowych. Ceny paliw trakcyjnych w 2011 roku są wyższe o około 10% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jeszcze bardziej – bo o około 53% – wzrosły również koszty napraw i remontów taboru. Te z kolei Przewozy Regionalne ponoszą, aby zagwarantować podróżnym bezpieczeństwo.   Oprac. RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 7493

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.