Dodatkowe punkty pobrań w Gdyni

Dodatkowe punkty pobrań w Gdyni
Fot. Kamil Złoch / gdynia.pl

Laboratorium medyczne Grupy Diagnostyka, we współpracy z Miastem Gdynia, od kwietnia tego roku prowadzi akcję „Badamy-Wspieramy”. Bezpłatne testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla medyków odbywają się w mieście w specjalnym punkcie przy ul. Wendy. Teraz badanie mogą wykonać tam również osoby posiadające skierowanie z NFZ.

W działającym od kwietnia przy ul. Wendy punkcie pobrań laboratorium medycznego Grupy Diagnostyka bada się około 200-360 osób dziennie.W związku z sytuacją pandemiczną oraz zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców Gdyni laboratorium medyczne Diagnostyka zwróciło się do miasta o udostępnienie na punkty pobrań dodatkowych lokalizacji.

W związku z sytuacją pandemiczną oraz zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców Gdyni laboratorium medyczne Diagnostyka zwróciło się do miasta o udostępnienie na punkty pobrań dodatkowych lokalizacji.

– To niezwykle cenna współpraca, ponieważ jako miasto popieramy projekt „Badamy-Wspieramy” z nadzieją, że jest to nie tylko duże wsparcie dla personelu medycznego, ale także dobra oferta dla osób indywidualnych, które chcą się zbadać i posiadają skierowanie z NFZ. Codziennie w mobilnym punkcie pobrań Diagnostyki bada się około 300 osób. Dlatego też podjęliśmy decyzję o bezpłatnym udostępnieniu Diagnostyce, dla potrzeb obsługi mieszkańców Gdyni, dwóch dodatkowych lokalizacji – dla ich komfortu i przede wszystkim bezpieczeństwa – informuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Decyzją miasta dwa dodatkowe punkty powstaną na parkingach przy Hali Widowisko-Sportowej przy ul. Górskiego 8 oraz przy ul. Wendy. Ten drugi będzie wsparciem dla już funkcjonującego tam punktu pobrań.

Miasto podjęło również decyzję o utworzeniu tak zwanej lokalizacji zimowej. Na ten cel będzie przeznaczona jakaś duża hala lub garaż. Taki punkt w okresie jesienno-zimowym zastąpi te zewnętrzne.

Swobodny dostęp do punktów pobrań wymazu jest bardzo ważny dla mieszkańców Gdyni i okolic. Tym bardziej, że teraz ze współpracy miasta z Diagnostyką z usługi wykonania testu na COVID-19, poza medykami, mogą również skorzystać osoby posiadające skierowanie z NFZ.

Magdalena Śliżewska
Print Friendly, PDF & Email