Do ERKON-u na platformie

Do ERKON-u na platformie
Platforma schodowa tuż za wejściem do budynku

Mija czwarty miesiąc odkąd Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych mieści się pod nowym adresem – Hetmańska 28. Początki nie były łatwe, lecz dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników udało się skutecznie minimalizować trudności związane z przeprowadzką i przedłużającymi się pracami adaptacyjno-remontowymi. Współpraca z zarządcą budynku zaowocowała również systematycznym likwidowaniem barier, jakie posiadała nowa lokalizacja.

Najpierw powstał podjazd. Choć pojawiały się głosy krytyki, że organizacja wspierająca i działająca na rzecz osób z niepełnosprawnościami mieści się w budynku całkowicie niedostępnym dla tychże osób, to warto pamiętać, że nie od razu Rzym zbudowano. Zarządca budynku zobowiązał się do dostosowania budynku i tak też się działo. I choć efektów nie było widać z dnia na dzień – procedury przetargowe niestety trochę trwają, to w końcu po kilku dniach podjazd powoli zaczął się wyłaniać z popiołu.

Dziś już każdy o ograniczonej mobilności może dostać się bez trudu do budynku. Na dniach zniknęła również ostatnia bariera – schody wewnątrz budynku. Pojawiła się platforma schodowa.

Obecnie już każdy bez trudu i wysiłku może dostać się na każde z pięter budynku przy Hetmańskiej 28.

Platforma schodowa tuż za wejściem do budynku. Platforma schodowa złożona – tylko w tej pozycji platforma reaguje na przywołanie z przeciwległego przystanku.

– Wspomniana platforma jest samoobsługowa, sugerujemy jednak telefoniczny kontakt z recepcją ERKON w celu wcześniejszego zapowiedzenia wizyty albo telefon już na miejscu, by zgłosić swój przyjazd i chęć skorzystania z platformy. Pomożemy wówczas w rozłożeniu i obsłużeniu platformy oraz przy wjeździe do windy – instruuje dyrektor ERKON Barbara Gąsak. – Nasi pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni, co gwarantuje szybkie i bezpieczne przemieszczenie osób tego potrzebujących na poziom „0”, gdzie znajduje się wejście do windy. Nasi pracownicy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, służą pomocą przy wejściu i wyjściu z windy – dodaje.

Dla osób, które zdecydują się na samodzielną obsługę platformy, kilka ważnych wskazówek:

PLATFORMĘ ROZKŁADAMY RĘCZNIE,
• następnie unosimy barierkę i wjeżdżamy na platformę;
• ważne, by po wjeździe zaciągnąć hamulec wózka;
• teraz opuszczamy barierkę zabezpieczającą i ruszamy, naciskając przycisk na panelu;
• przycisk jazdy należy cały czas trzymać wciśnięty. Puszczenie go, powoduje zatrzymanie.

NA PRZYSTANKU PLATFORMA ZATRZYMUJE SIĘ AUTOMATYCZNIE.

UWAGA!

Po dotarciu do celu i opuszczeniu platformy należy koniecznie ją złożyć, by kolejna osoba  mogła przywołać platformę. Tylko złożona platforma reaguje na przywołanie z pilota umieszczonego na ścianie.

Pilot do platformy schodowej.

Rozłożona platforma. Uwaga – platformę rozkładamy ręcznie, poprzez dociśniecie jej podłogi w dół i uniesienie barierki.

Rozłożona platforma.

Panel sterowania platformą.

Ważne – przycisk jazdy musi być naciśnięty ręką przez cały czas jazdy.
Puszczenie przycisku powoduje zatrzymanie.

Potrzebna pomoc? Zadzwoń do recepcji Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. Z pewnością pomożemy. Numer do naszej recepcji to: 55  232 69 35.

– Instrukcja obsługi platformy jest dostępna również przy platformie.

Print Friendly, PDF & Email