Debata wyborcza w TVP z napisami i tłumaczeniem na język migowy

Debata wyborcza w TVP z napisami i tłumaczeniem na język migowy
Fot. Pixabay

Już dziś o godz. 20:30 w Telewizji Polskiej odbędzie się debata kandydatów na urząd Prezydenta RP. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl debata ta ma być transmitowana z ułatwieniami dla osób niesłyszących.

Dziś wieczorem na antenie TVP 1, TVP Info i TVP Polonia transmitowana będzie debata prezydencka z udziałem wszystkich kandydatów ubiegających się o ten najważniejszy urząd w państwie.

Osoby z niepełnosprawnością słuchu w ostatnich dniach zabiegały, by debata ta zwierała napisy oraz tłumaczenie na polski język migowy. Jak przypominają wirtualnemedia.pl – kilka dni temu z pismem do p.o prezesa TVP Macieja Łopińskiego zwrócił się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Apelował, by transmisja tego wydarzenia zawierała wymienione wyżej udogodnienia. Do RPO z prośbą o zapewnienie dostępności debaty wpłynęło kilkadziesiąt pism.

– Telewizja Polska znając swoje obowiązki i powinności już 22 kwietnia 2020 r., skierowała pismo do Pana Stanisława Porowskiego, Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Polskiego Instytutu Praw Głuchych, w którym informuje o tym, że debata prezydencka zostanie wyemitowana ze wszystkimi ułatwieniami dla osób niesłyszących. Obejmuje to wyświetlanie napisów, jak również tłumaczenia na język migowy – przekazało portalowi wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.

Jak zaznacza nadawca debata obędzie się z uwzględnieniem obowiązujących obecnie zasad sanitarno-epidemiologicznych. Odległość między kandydatami wynosić będzie 2,5 metra. W drodze losowania ustalona została także kolejność wejścia do studia przed debatą i wyjścia po debacie.

Oprac. Red.
Żródło: wirtualnemedia.pl / własne
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email