Darmowe kino dla kulturalnych

Darmowe kino dla kulturalnych

W życiu nie ma darmowych drinków, w kinie nie ma darmowych filmów, a konta nie są za zero. Trochę z racji tego, że to prawda, a trochę na przekór ? redakcja portalu eKulturalni zaprasza na maraton filmowy Za Darmo*

* Pamiętaj, zawsze uważnie czytaj gwiazdki i druczki drobnym maczkiem. Na maraton wejdziesz za darmo, ale tylko wtedy, jeśli założysz konto na portalu społecznościowym eKulturalni.pl, skupiającym ludzi zainteresowanych szeroko pojętą kulturą: od muzyki, literatury i teatru poprzez sztukę, taniec i fotografowanie, po podróżowanie, kulinaria i kino oczywiście.

- Przy wejściu nie poprosimy o bilet, ale o adres e-mail, z którego zostało założone konto ? mówi redaktor portalu Zuzanna Gajewska – Będziemy uzbrojeni w listę i komputery, więc wszystko będzie do zweryfikowania. Reszta zapłaci dziesięć złotych. Ale to chyba i tak nie dużo, jak na maraton i to nie byle jaki. Grane będą iście boskie filmy, bo eKulturalni.pl to portal oddający kult twórcom – dodaje redaktor serwisu.

W planach są filmy ?Jesteś Bogiem? i ?Jestem Bogiem?. Ale tak naprawdę, to będzie coś więcej niż maraton filmowy. To spotkanie ludzi z pasją, świadomych swoich kulturalnych zainteresowań. A skoro zainteresowania są różne, to i różne będą atrakcje.

Co zaplanowali organizatorzy?

 • wielbiasz czytać? Przynieś książki do wymiany, my przyniesiemy na pewno.
 • Lubisz dobrą nutę ? zapodamy muzę lokalnych artystów.
 • Pasjonują cię kulinaria ? upieczemy dla Ciebie chleb, ale jak chcesz, możesz przynieść swój specjał i poczęstować innych.
 • Uwielbiasz podróże ? na eKulturalni.pl możesz stworzyć swoją mapę miejsc wartych odwiedzenia. O tych z naszego regionu opowie prawdziwy pilot (a nawet pilotka) wycieczek.
 • Założyłeś lub chcesz założyć u nas konto, ale nie masz dobrego zdjęcia na profil ? żaden problem. Zaprzyjaźniony fotograf pstryknie ci fotkę, a jeśli chciałbyś umieścić w sieci stare zdjęcie, ale nie masz skanera, przyjdź – pomożemy i powiemy jeszcze co nieco o digitalizacji.

  Jak dostać darmowy bilet? Skrócona instrukcja obsługi:

  Załóż profil na eKulturalni.pl do soboty 8 grudnia. Napisz do nas, że będziesz na maratonie na adres redakcja@ekulturalni.pl

  Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona. A więc kto pierwszy, ? i tak dalej :) Więcej o akcji można przeczytać na Fanpage eKulturalni.pl na Facebooku.

  Iście Boski Maraton ? program:

 • Niedziela, 9 grudnia godz. 16.00, Kino Światowid w Elblągu
 • Godz. 16.00 ? powitanie Godz. 16.10 ? Jesteś Bogiem (Polska, 2012). Film przedstawia historię legendarnego polskiego zespołu hip-hopowego Paktofonika.
 • Godz. 18.10 ? bogata w atrakcje prezentacja portalu eKulturalni.pl
 • Godz. 18.40 ? Jestem Bogiem (USA, 2011) ? Historia mężczyzny, który po zażyciu tajemniczych pigułek, może wszystko?. Dopóki nie pojawiają się skutki uboczne.
 • Godz. ok. 20.20-30 – zakończenie.
 •   Redakcja eKulturalni.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8676