Dar dla Sopockiego Domu od Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych

Dar dla Sopockiego Domu od Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych
Fot. Fotobank.PL / UMS

Trzy komputery stacjonarne z monitorami oraz dwa laptopy przekazali stowarzyszeniu Sopocki Dom przedstawiciele Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Głuchowski Siemiątkowski Zwara. Sprzęt jest nowy, z oprogramowaniem, będzie służył 25 podopiecznym prowadzonej przez stowarzyszenie Placówki Wsparcia Dziennego.

Stowarzyszenie Sopocki Dom działa od 28 lat i prowadzi przy ul. Armii Krajowej 68 placówkę, która obejmuje wszechstronną pomocą głównie dzieci i młodzież oraz ich rodziny, często dysfunkcyjne, które są w trudnej sytuacji życiowej, zagrożone wykluczeniem społecznym, nieprzystosowane społecznie.

– We współczesnym świecie nie da się funkcjonować bez dostępu do nowych technologii – mówił Marek Głuchowski z Kancelarii Głuchowski Siemiątkowski Zwara. – Podopieczni tej placówki nie mają najłatwiejszego startu w życie, niech więc chociaż ten sprzęt komputerowy pozwoli im pełniej cieszyć się dzieciństwem.

Za przekazanie nowych komputerów dziękował Jakub Zdunek, prezes stowarzyszenia Sopocki Dom.

– Dla nas to wielki gest, dzięki hojności Kancelarii oraz pomocy Urzędu Miasta Sopotu nasi wychowankowie będą poznawać nowe technologie, uczestniczyć w zajęciach online oraz rozwijać swoje zainteresowania i hobby. Prezent wywołał u naszych wychowanków wielką radość i szerokie uśmiechy na twarzach – dodał Jakub Zdunek.

– Komputery, które przekazaliśmy, są nowe, na gwarancji – mówił Andrzej Zwara z Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych. – Jeśli przy ich uruchamianiu byłaby potrzebna na przykład pomoc informatyka, ze swej strony deklarujemy też takie wsparcie.

W przekazaniu sprzętu uczestniczyła Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu.

– W Sopocie, tak jak w każdym innym mieście, mamy osoby mniej zaradne życiowo, ze specjalnymi potrzebami, rodziny, które trzeba wspierać – mówi wiceprezydent Czarzyńska-Jachim. – Miasto stara się bardzo szybko reagować, jeśli dzieje się coś złego – szczególnie dzieciom – i wielotorowo pomagać rodzinom, gdzie często występuje problem uzależnienia czy przemoc. Dziękuję darczyńcom za ten prezent, bo właśnie takie piękne gesty jednoczą naszą lokalną społeczność, sprawiają, że Sopot jest miejscem przyjaznym dla każdego mieszkańca, gdzie wspólnie troszczymy się o siebie.

Źródło: UM Sopot
Fot. Fotobank.PL / UMS
Print Friendly, PDF & Email