Czytelnicy pytają: „Szlaban” na miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych?

Czytelnicy pytają: „Szlaban” na miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych?

Dlaczego pod elbląskim Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) jest aktualnie tak mało miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych? – pyta rozżalona Czytelniczka, w liście skierowanym do naszej redakcji. – Jest to bardzo uciążliwe, gdyż zamiast zaparkować pod placówką, jestem zmuszona robić to, w oddalonym o kilkaset metrów od PCPR parkingu – dodaje.

Jak tłumaczy Tomasz Domżalski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu, niegdyś cały parking przed budynkiem był ogólnodostępny z przeznaczeniem wyłącznie dla pracowników i interesantów PCPR, o czym świadczył znak zakazu wjazdu innym osobom, umieszczony przed skrętem z ul. Komeńskiego. Niestety sąsiedztwo, w tym głównie Szpitala Wojskowego, powodowało, iż kierowcy udający się do przychodzi, apteki, oddziałów szpitalnych, gabinetów rehabilitacji w żaden sposób nie stosowali się do przedmiotowego znaku, nagminnie blokując parking PCPR na długie godziny, włącznie z miejscami oznakowanymi i przeznaczonymi wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Bałagan panujący na parking powodował blokowanie pojazdów wyjeżdżających, drobne obcierki karoserii oraz kłótnie i awantury, pomijając kłopoty z dojazdem służb komunalnych.

– Interwencje policji i straży miejskiej nie odnosiły żadnego skutku. W związku z tym, podjąłem najpierw decyzje o wydzieleniu części parkingu, montując uchylną blokadę, która nie zdała jednak egzaminu, ze względu na permanentne jej otwieranie przez kierowców nie upoważnionych, a następnie o ustawieniu szlabanu, który w sposób prawidłowy zabezpiecza miejsca parkingowe dla interesantów i pracowników PCPR – tłumaczy Tomasz Domżalski.

Czy to rozwiązuje problem? Nie do końca. Dyrektor PCPR widzi jednak światełko w tunelu.

– Osoby, które muszą dojechać możliwie najbliżej wejścia, mają możliwość zgłoszenia tego zamiaru drogą telefoniczną lub mogą skorzystać z dzwonka, usytuowanego obok szlabanu. Na zapewnienie wolnych miejsc parkingowych poza zasięgiem szlabanu nie mam, niestety, żadnego wpływu – dodaje Domżalski.

  Aleksandra Garbecka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15371 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.