Czy to prawdziwa miłość?

Czy to prawdziwa miłość?

Każdy z nas przeżył wiek młodzieńczy i chyba każdy przeżył młodzieńczą miłość… ale co, kiedy żyjesz pomiędzy dwoma światami? Tym prawdziwym i tym, który jest w twojej głowie?

Francessa Zappia w książce pod tytułem „Wymyśliłam Cię” opisuje życie młodej dziewczyny, maturzystki o imieniu Alex. Z pozoru jest normalną dorastającą osobą, niestety jej życie utrudnia schizofrenia. Nie jest to jednak typowa książka związana z chorobą psychiczną, która ma wzbudzać litość. Jest to lekka powieść pokazująca, że ludzie ze schizofrenią są wśród nas, a dzięki temu, w jaki sposób została napisana, sami do końca nie wiemy, co jest prawdą, a co fikcją. Bohaterka nie zawsze może rozróżnić co w jej życiu jest prawdziwe. Jednym ze sposobów, dzięki którym Alex radzi sobie z funkcjonowaniem, jest fotografia.

Książka „Wymyśliłam Cię” opowiada o trudzie Alex związanym ze zwykłymi czynnościami: poznawaniem nowych ludzi, szkołą i też o zwykłych próbach, by nie dać się omamić swojej chorobie. Co ma zrobić bohaterka, kiedy w jej życiu pojawia się miłość? Czy ten chłopak istnieje naprawdę? Czy jest to wymysł, czy może kochanie?

Fot. mat. pras.
Fot. mat. pras.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.