Czy specjaliści przystosują samochód Magdy?

Czy specjaliści przystosują samochód Magdy?

Będzie polska wersja Pimp My Ride!

Na pomysł udziału w europejskiej edycji programu MTV „Pimp My Ride” (pomaluj mój samochód) wpadła niepełnosprawna Magda, która nie może zdobyć prawa jazdy… ponieważ  organizatorzy kursów nie dysponują odpowiednim samochodem.

   Pimp My Ride, to największy hit MTV zarówno za oceanem jak i w Europie. W każdym odcinku prowadzący wraz z grupą specjalistów przerabia ”starą brykę” na nowoczesny i oryginalny samochód, z wieloma pomysłowymi gadżetami, które przydadzą się jego właścicielowi. Wśród akcesoriów, dotychczas zamontowanych w pojazdach znalazły się m.in. odtwarzacz DVD, żyrandol, szafka na buty, ekspres do kawy, zestaw stereo z podłączoną gitarą elektryczną oraz akwarium.

   22-letnia Magda jest osobą rzutką i bardzo zajętą. Studiuje na dwóch uczelniach, pracuje, ma chłopaka i obowiązki domowe. Samochód jest jej bardzo potrzebny. Samochód zresztą ma, tyle, że nie przystosowany do jej potrzeb. I tu zaczyna się błędne koło czy może błędne „kółko”. Nie ma teoretycznie przeszkód, aby Magda zrobiła „prawko”, ale niestety, na naszym terenie brak ośrodka szkolenia, który miałby odpowiedni samochód. Mogłaby, teoretycznie, na kursie jeździć swoim, ale nie ma pieniędzy na odpowiednie przeróbki.  Mogłaby, teoretycznie, skorzystać z pomocy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na przystosowanie samochodu do jej potrzeb wynikających z niepełnosprawności, ale… warunkiem jest posiadanie prawa jazdy.
   W tej sytuacji nie dziwi determinacja dziewczyny, aby wystartować w castingu MTV –  być może specjaliści z „Pimp My Ride” przystosują jej samochód?

   Aby wysłać zgłoszenie, należy wejść na stronę www.mtv.pl, wypełnić znajdujący się tam formularz i załączyć 4 zdjęcia samochodu (od wewnątrz i na zewnątrz) oraz jedno swoje. Warunkiem udziału jest dobra znajomość języka angielskiego.
  Castingi rozpoczynają się w lutym, w 10 państwach: Czechach, Austrii, Francji, Niemczech, Włoszech, krajach Beneluksu, Hiszpanii, Szwecji, Portugalii i w Polsce.

  Rezultaty będzie można podziwiać na antenie MTV Polska, jesienią 2006 roku, a Czytelników „Razem z Tobą” o rozwoju akcji będziemy informować na bieżąco w naszym miesięczniku i na www.razemztobą.pl – portalu gazety. Trzymajmy kciuki za Magdę!

Fot. Magda i jej samochód.  ESzC Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 789

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.