Czy dziennikarstwo to misja? Spotkanie w Galerii Prasowej

Redaktor Janina Pazio, która przez 30 lat pisała dla elbląskich gazet, będzie bohaterką drugiego spotkania z cyklu Galeria Prasowa. Centrum kultury ”Światowid” zaprasza 21 kwietnia, tj. we wtorek, o godz. 18.

Przypomnijmy, „Galeria Prasowa” to cykl spotkań ze znanymi, głównie elbląskimi dziennikarzami, których celem jest pokazanie ludzi najbardziej znanych i najdłużej obecnych na rynku mediów. Zaproszeni goście opowiadają jak pracują lub pracowali, bo jedni są na rynku już od kilkudziesięciu lat, inni po latach pracy w mediach zajmują się czymś innym lub przeszli na emeryturę. Mówią o tym, co jest dla nich ważne i co sądzą o tym wszystkim, co zobaczyli oraz o ludziach, których spotkali.

Janina Pazio przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 1975 roku w Głosie Zamechu, skąd po 15 latach trafiła do Dziennika Bałtyckiego. Później, aż do emerytury, pracowała dla Głosu Elbląga, z krótkim epizodem w Nowym Głosie Elbląga.
Jak mówi, najważniejsze w pracy dziennikarskiej było dla niej zebranie jak najwięcej informacji i opinii na dany temat.

Więcej o poglądach Janiny Pazio na temat dziennikarstwa, ale także o zmieniającym się naszym mieście dowiedzieć się będzie można na kolejnym spotkaniu Galerii Prasowej, na które Światowid zaprasza zainteresowanych mediami oraz tym, co dzieje się w Elblągu i regionie. Szczególnie jednak młodzież i studentów, którzy myślą o pracy w mediach, ponieważ reporterzy, dziennikarze i redaktorzy to często ludzie z literackim zacięciem, niezwykle ciekawi i barwni, którzy mają w zanadrzu interesujące historie i anegdoty.

Galeria Prasowa odbywa się w Galerii Nobilis – na II piętrze Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid w Elblągu. Wstęp jest wolny.

Organizatorem cyklu Galeria Prasowa są: CKiWM Światowid oraz redakcja eswiatowid.pl

Patronat medialny: Dziennik Elbląski i Elbląska Gazeta Internetowa www.portEl.pl  Każde ze spotkań jest rejestrowane, a telewizyjną relację można zobaczyć  w portalu www.eswiatowid.pl, którego wydawcą jest CKiWM /Światowid./
  Oprac. AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 3486