Czy byłyście grzeczne? Spotkanie z Mikołajem

Czy byłyście grzeczne? Spotkanie z Mikołajem

Mikołaj i dzieci, to zawsze emocjonalne spotkanie. Nie inaczej było wczoraj, kiedy w Teatrze im. Aleksandra Sewruka z Mikołajem spotkały się dzieci ze świetlic popołudniowych, które działają przy elbląskich szkołach podstawowych.

Przed świątecznym spotkaniem dzieci obejrzały sztukę „Opowieść wigilijna”, przygotowaną przez zespół Teatru. Po spektaklu, za plecami widzów oklaskujących jeszcze artystów, pojawił się Mikołaj, który rozdał wszystkim świąteczne paczki pełne słodyczy. Na podstawowe pytanie Mikołaja – czy byłyście grzeczne? – dzieci odpowiedziały gromkim TAK! Mikołaj obdarował uczęszczających na świetlice ze Szkół Podstawowych nr 1, 4, 9, 14, 16, 21. W zamian czekała na Niego niespodzianka, którym była świąteczna piosenka wykonana przez dwójkę dzieci, Wiktorię i Dominika. Po głośnym dziękujemy!, Mikołaj pożegnał się ze dziećmi i życzył im Wesołych Świąt.

Szkołom, przy których działają świetlice popołudniowe zostały także zabezpieczone środki na zorganizowanie podopiecznym uroczystych kolacji wigilijnych, gdzie zostaną rozdane paczki żywnościowe. Z tej formy pomocy skorzysta 240. dzieci z rodzin objętych pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Łącznie, na zorganizowanie spotkań wigilijnych, zakup paczek i spektakl w Teatrze Departament Edukacji UM przeznaczył środki w wysokości 32 785,00 zł., które pochodzą z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Łukasz Mierzejewski Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 11951

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.