Czwartek - kolejny rekord, kolejne medale

W szósty dzień zmagań paraolimpijskich w Atenach nasi reprezentanci wzbogacili polskie konto medalowe o 6 medali. W sumie nasza reprezentacja zdobyła już na igrzyskach 30 medali.

Po środowym „dniu szabli” w wykonaniu naszych reprezentantów wczoraj przyszła pora na pokaz perfekcyjnego rzucania kulą. W tej konkurencji Tomasz Blatkiewicz zdobył złoto. „Przy okazji” Polak ustanowił nowy rekord świata. Na podium w tej samej konkurencji znalazł się jeszcze jeden nasz reprezentant. Brązowy medal zdobył Robert Chyra. Natomiast w rywalizacji pchnięcia kulą kobiet Renata Chilewska wywalczyła srebro. W lekkoatletyce przypadł nam jeszcze jeden medal. Paweł Piotrowski rzucając oszczepem zajął drugie miejsce premiowane srebrem.
Po tym, jak środowa trójka biało-czerwonych szablistów zajęła całe podium, wczorajszy srebrny medal w konkurencji drużynowej szabli możemy określić mianem zaskoczenia in minus. Mimo uzasadnionych nadziei na złoto trzeba przyznać, iż drugie miejsce jest wynikiem bardzo dobrym.
Regularnie zwiększa się liczba medali Polski zdobytych w pływaniu. W czwartek konto naszej reprezentacji o brązowy medal wzbogacił Piotr Pijanowski. Polak przepłynął 200 metrów motylkiem z trzecim czasem.

Sześć zdobytych medali nie pozwoliło Polsce utrzymać 14. lokaty w klasyfikacji ogólnej. Obecnie zajmujemy miejsce 16. z 30 medalami (7-13-10). Problemów z obroną pozycją lidera nie mają Chiny. Najludniejsze państwo świata ma 80 medali, druga w rankingu Wielka Brytania posiada 51 krążków.