Czesi najlepsi na elbląskim lodowisku

Fot. Łukasz Nosarzewski

W miniony weekend (14-15 grudnia) na Lodowisku Helena w Elblągu odbył się XIV Międzynarodowy Turniej w Hokeju na Sledżach z udziałem 4 drużyn: Czech, Szwecji, Finlandii oraz reprezentacji Polski, w której w skłąd wchodzili zawodnicy IKS „ATAK” Elbląg.

Pierwszy dzień zmagań, to rozgrywki w systemie „każdy z każdym”. W inauguracyjnym spotkaniu biało-czerwoni podejmowali drużynę Finlandii i jak się potem okazało, drużyny te ponownie spotkały się w sobotę w walce o trzecie miejsce w turnieju. Pierwszego dnia na przetarcie szlaków gospodarze zremisowali z Finlandią 1:1. W meczu o brązowy medal, nasi zawodnicy wyciągnęli wnioski z pierwszego spotkania i podeszli do niego jeszcze bardziej zmotywowani, co przełożyło się na wynik jaki wyświetlał się po zakończeniu spotkania. Biało czerwoni triumfowali 4:1, stając się trzecią drużyną turnieju.

W drodze do trzeciego miejsca nasza drużyna rozegrała jeszcze spotkania (z późniejszymi triumfatorami całych zawodów) Czechami – tutaj bezapelacyjnie lepsi byli nasi sąsiedzi z południa, którzy wygrali pięcioma bramkami przy zerowej stracie własnej. W ostatnim spotkaniu biało-czerwoni zagrali ze Szwecją, gdzie stracili sześć bramek ale strzelili przy tym jedną.

W konsekwencji jednego remisu i dwóch porażek przy stracie dwunastu bramek do 2 strzelonych reprezentacja Polski zagrała w meczu o trzecie miejsce z Finlandią. Z kolei w bardzo emocjonującym i pełnym bramek finale (w sumie padło ich aż 11) spotkały się drużyny Szwecji i Czech.

Wyniki wszystkich spotkań:

Polska – Finlandia 1:1

Polska – Szwecja 1:6

Polska – Czechy 0:5

Finlandia – Szwecja 0:5

Czechy – Finlandia 2:0

Czechy- Szwecja 2:0

Szwecja – Czechy 4:7 [mecz finałowy]

Polska – Finlandia 4:1 [mecz o trzecie miejsce]

Klasyfikacja końcowa:

  1. Olomouc (Czechy)
  2. Malmo (Szwecja)
  3. Polska (IKS Atak)
  4. Finlandia

MVP turnieju został zawodnik z Czech – Večeřek Miloš

Drużyna Polski (IKS ATAK) grała w składzie: Sylwester Flis, Sebastian Kartosz, Radosław Drapała, Mateusz Murawski, Szymon Hak, Tomasz Woźny, Mariusz Zieliński, Andrzej Młynarczyk, Łukasz Sekulski oraz Kamil Zgórzyński.

Kliknij zdjęcie główne i zobacz zdjęcia z meczu finałowego oraz dekoracji zawodników.

Integracyjny Klub Sportowy „ATAK” ogłasza całoroczny nabór zawodników do sekcji hokeja na sledżach dla osób  z dysfunkcją kończyn kolnych.

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej niezwykłej dyscyplinie sportu – zachęcają władze klubu.

Fot. Łukasz Nosarzewski