Caritas: Sprzedaż wigilijnych świec na pomoc dzieciom

Caritas: Sprzedaż wigilijnych świec na pomoc dzieciom

W tym roku ”Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, ma zwrócić uwagę społeczną na zjawisko przemocy szkolnej.  Akcja sprzedaży świec rozpoczęła się w pierwszą niedzielę Adwentu i potrwa do Świąt Bożego Narodzenia. Celem tego ekumenicznego przedsięwzięcia jest pomoc dzieciom, które doświadczają przemocy, ubóstwa oraz głodu.

W ramach akcji, wśród wiernych trzech Kościołów,  rozprowadzane będą świece, które podczas wigilijnej wieczerzy, są zapalane w miejscu przeznaczonym dla niespodziewanego gościa. Dochód ze sprzedaży świec, rozprowadzanych przez Caritas Polska, Diakonię Kościoła Ewangelicko-augsburskiego oraz Ośrodek Miłosierdzia ”Eleos”, zostanie przekazany na pomoc dzieciom cierpiącym głód, ubóstwo i  zagrożonym przemocą szkolną.  

Podobnie, jak w latach ubiegłych, Caritas postanowiła po 10 groszy z każdej świecy przeznaczyć na pomoc dzieciom z najuboższych krajów świata. W roku 2005 uzyskane fundusze przekazano na pomoc dzieciom w Afryce.

Akcja wigilijnej pomocy dzieciom wystartowała w 1994 roku. W 2000 roku inicjatywa nabrała ekumenicznego charakteru, kiedy do organizacji jej włączył się prawosławny Ośrodek Miłosierdzia ”Eleos” oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.
źródło: www.kosciol.pl
  Opr. ESzC; Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 1345