Cafe Biblioteka – bezpłatna kawa dla seniora

Cafe Biblioteka – bezpłatna kawa dla seniora
Fot. gdynia.pl

3 sierpnia przy Bibliotece Śródmieście wystartowała letnia kawiarnia dla seniorów. Inicjatywa powstała w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego.

Takiego projektu jeszcze w gdyńskiej bibliotece nie było. Biblioteka Śródmieście, mieszcząca się na ulicy Władysława IV 7/15, zaprasza wszystkich chętnych na smaczną kawę, herbatę lub gorącą czekoladę.

Letnia kawiarnia dla seniorów przy bibliotece od strony ulicy Starowiejskiej to jeden ze zwycięskich projektów dzielnicowych Budżetu Obywatelskiego 2019 (pomysłodawcą był Łukasz Piesiewicz i Miasto Wspólne).

– Budżet obywatelski jest obywatelski tym bardziej, im więcej z nas – mieszkańców i mieszkanek – bierze w nim udział. Im więcej pomysłów mieszkańców, im większa liczba głosujących, tym więcej realnych potrzeb gdynian zostaje zrealizowanych – zauważa Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

– W konsekwencji poprawia się jakość życia w dzielnicach, mieszkańcy zyskają nowe możliwości do aktywności, ciekawego spędzania czasu. Z roku na rok pomysły gdynian na zmiany w ich sąsiedztwie są coraz ciekawsze i coraz śmielsze. Letnia kawiarnia przy Bibliotece Śródmieście to zwycięski projekt BO z 2019 roku. To znakomita inicjatywa dla naszych seniorów, którzy mogą napić się kawy lub czekolady za darmo, ale również dla pozostałych osób, które za taki napój zapłacą tylko 3,5 zł – dodaje.

Fot. gdynia.pl

Choć projekt jest dedykowany głównie seniorom, z usług Cafe Biblioteka skorzystać może każdy. Czytelnicy powyżej 60. roku życia mogą liczyć na bezpłatny, gorący napój o literackiej nazwie, natomiast młodsi mogą go nabyć za jedyne 3,5 zł.

– Aby skorzystać z oferty Cafe Biblioteka, należy mieć przy sobie Kartę do Kultury. Osoby, które nie posiadają karty bibliotecznej, mogą wyrobić ją na miejscu za złotówkę – informuje Natalia Gromow, dyrektorka Biblioteki Gdynia.

Godziny otwarcia biblioteki i kawiarni:
• poniedziałek, wtorek, czwartek w godzinach 12:00-19:00 (przerwa sanitarna 15:00-16.00),
• środa w godzinach 12:00-16:00 (bez przerw),
• piątek w godzinach 9:00-16:00 (przerwa sanitarna 12:00-13:00).

Cafe Biblioteka będzie czynna do końca sierpnia.

Magdalena Śliżewska
Fot. Magdalena Śliżewska/gdynia.pl
Print Friendly, PDF & Email