Było lirycznie i romantycznie

Było lirycznie i romantycznie

15 maja w Bibliotece na ul. Słonecznej w Elblągu odbył się wieczór poetycki Józefa Reczka, połączony z wystawą prac malarskich Andrzeja Teyslera, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Lazarus”. 

Józef Reczek jest uczestnikiem zajęć Sali Ceramiczno–Garncarskiej, zaś Pan Andrzej Teysler Sali Plastyczno– Literackiej. Jest to drugi już wieczór poetycki, zorganizowany z inicjatywy Mirosławy Maciejczak – instruktorki terapii zajęciowej, która prowadzi treningi umiejętności w Sali Plastyczno–Literackiej.

Zarówno Józef jak i Andrzej są osobami niepełnosprawnymi , które w Środowiskowym Domu Samopomocy ,, Lazarus” odkryły swoje talenty i tu je rozwijają. Podczas wieczoru, poezja przeplatana była piosenkami śpiewanymi przez Andrzeja Karolaka i Edwarda Jaworskiego, przy akompaniamencie gitar, które wytworzyły romantyczny nastrój. Tło, stanowiły piękne prace malarskie Andrzeja Teyslera. Przy wypełnionej po brzegi sali nie zabrakło gości z „Lazarusa” oraz elblążan. Uczestnicy otrzymali dużo braw, nagród i gratulacji.

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 12631

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.