Bydgoszcz: Więcej miejsc przyjaznych niepełnosprawnym dzieciom

Bydgoszcz: Więcej miejsc przyjaznych niepełnosprawnym dzieciom
Fot. Adminstrator

W Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku trwają prace przy budowie kolejnego integracyjnego placu zabaw. To kolejny element modernizacji parku, którego oferta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. 

W Bydgoszczy wszystkie nowe place zabaw są obecnie projektowane w sposób uwzględniający potrzeby także dzieci niepełnosprawnych. Wspólna zabawa sprzyja integracji i sprawia wszystkim dzieciom wiele radości. Plac zabaw w Myślęcinku ma być jednak szczególny pod tym względem – znajdzie się w nim kilkanaście różnych urządzeń i zestawów do zabawy, z których będą mogły korzystać dzieci nie w pełni sprawne.

Nowy plac powstanie w miejscu dotychczasowego – za kawiarnią Parkową, ale będzie zajmował większy obszar. Na placu, pomiędzy punktami gastronomicznymi i stawem, ustawione zostaną huśtawki typu bocianie gniazdo z platformą dla wózków inwalidzkich. Zaprojektowano też karuzelę, na którą będzie można wjechać wózkiem. Najmłodsi bydgoszczanie bez ograniczeń będą mogli też wcielić się na przykład w rolę maszynisty pociągu lub alpinisty w zestawie sprawnościowym ze ścianką do wspinaczki i system lin. Całość uzupełnią  zestawy ze zjeżdżalniami i drabinkami, kopalnia piasku, tuba do przechodzenia pod nasypem, bujaki, trampolina oraz domek z drewna. Na placu ustawionych zostanie szereg ławek i stojak na rowery. Cały teren zostanie ogrodzony i wyposażony w oświetlenie. Dobudowany będzie też nowy chodnik. Dosadzonych zostanie kilka drzew i kilkadziesiąt kolorowo kwitnących krzewów.

Całe wyposażenie zachęcać będzie do zabaw i ćwiczeń ruchowych wielobarwną kolorystyką, a wszystkie jego elementy gwarantują bezpieczeństwo bawiących się maluchów. Rodzice podczas zabawy swoich podopiecznych będą mogli usiąść na ławkach, a rowerzyści zostawią swe pojazdy na stojaku. Ze względu na specyfikę miejsca, prace ziemne będą prowadzone ręcznie, dlatego dzieci będą mogły skorzystać z placu pod koniec września. Koszt tej inwestycji to blisko 700 tysięcy złotych.

  bydgoszcz.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18623 

Print Friendly, PDF & Email