Bydgoszcz: Powstało Centrum Symulacji Medycznej

Bydgoszcz: Powstało Centrum Symulacji Medycznej

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o otwarciu olsztyńskiego Centrum Symulacji Medycznej. Od niedawna z możliwości, jakie oferuje nauka poprzez odwzorowanie rzeczywistych procesów w specjalnych warunkach, mogą skorzystać także studenci kierunków medycznych w Bydgoszczy.

Nowopowstałe Centrum Symulacji Medycznych znajduje się w budynku przy ul. Kurpińskiego 19 w Bydgoszczy, w którym wcześniej mieściła się Katedra i Klinika Psychiatrii.

– Kształcenie pracowników medycznych to wielka odpowiedzialność, a poprawa jakości opieki medycznej jest konieczna. Jesteśmy pewni, że zajęcia prowadzone w CSM zwiększają szansę na taką poprawę – przekonują pracownicy Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Studenci kierunku lekarskiego, pielęgniarstwa i położnictwa będą kształcić się, korzystając ze specjalistycznych symulatorów, fantomów i trenażerów. Do dyspozycji będą mieli sale wysokiej wierności (salę intensywnej terapii, szpitalny oddział ratunkowy, salę porodową, sala operacyjną, salę z ambulansem karetki i salę opieki pielęgniarskiej) oraz sale niskiej wierności, w których będą zdobywać umiejętności techniczne i umiejętności chirurgiczne.

W sali komputerowego wspomagania nauczania z pacjentami wirtualnymi studenci nauczą się podejmowania decyzji, diagnostyki różnicowej czy planowania leczenia, a w sali z pacjentem symulowanym – rozwiną umiejętności interpersonalne pomiędzy pacjentem a zespołem medycznym.

Źródło: cm.umk.pl

Fot. A. Romański/cm.ukm.pl

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17901 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.